Rozlučte se s akné a vráskami. Účinný krém pro boj s těmito neduhy lze připravit z hojně pěstované pokojové rostliny

Fotografie: Pixabay

Pro výrobu hydratačních masek nebo osvěžujících produktů se velmi často používá květina, kterou pěstuje téměř každá žena. Své silné hydratační účinky nezapře.

Aloe vera je květina, která se řadí mezi sukulenty. Její květy jsou žluté nebo červené a mají typický válcovitý tvar. Původ květiny není zcela jistý, předpokládá se ale, že pochází z Arabského poloostrova. V současné době je květina pěstována téměř po celém světě, daří se jí ve všech podnebných pásech. Po dlouhá léta je květina využívána jako léčivá. Její využití je často ve formě gelu nebo latexu, říká dermatoložka Debra Rose Wilson.

Fotografie: Pexels

Léčebné účinky aloe vera jsou široké 

Gel z rostliny aplikujeme hlavně na spáleniny, nebo vnější poranění. Pomoci nám může také s drobnými odřeninami. Latex vyráběný z květiny se používá vnitřně, působí jako skvělé projímadlo. Květina není nijak náročná na podmínky okolí, můžeme ji tedy v klidu pěstovat doma a následně využívat její blahodárné účinky. Jednoduše si z ní můžeme vyrobit i domácí mýdlo. 

Fotografie: Pixabay

Aloe vera je výborným pomocníkem při boji s mastnou pletí, kterou způsobuje akné. Může ale také účinně bojovat proti nepříjemným vráskám, které patří ke stárnutí. Produkty, které si doma vyrobíme, jsou nejen účinné, ale také mnohem levnější než kosmetické přípravky, které koupíme v obchodě. Rostlina je velmi ceněná hlavně pro své protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Kromě toho má květina silné kolagenní vlastnosti, v kůži podporuje jeho produkci. 

Její účinky mohou být i preventivní 

Díky svým účinkům může být aloe vera používána také preventivně, pomůže nám vzniku vrásek předcházet. Na domácí mýdlo, které nám s kosmetickými problémy pomůže, budeme potřebovat 4 větve květiny a z nich vyjmutý gel. Další přísadou je půl sklenice olivového oleje, 250 gramů glycerinového mýdla, 5 kapek esenciálního oleje s vůní levandule a 4 lžíce medu. 

Fotografie: Pexels

Výroba samotného mýdla není nijak složitá. Glycerinové mýdlo zahřejeme v hluboké pánvi do jeho rozpuštění. Jakmile je tekuté, přidáme esenciální olej, med a gel z květiny.

Následně přidáme rozehřátý olivový olej, který jsme si zahřáli ve vedlejším hrnci. Oheň stáhneme a celou směs mícháme, dokud nedojde ke ztuhnutí. Směs nakonec přelijeme do formy, abychom dosáhli požadovaného tvaru mýdla. Vše dáme na celý den do lednice, aby došlo ke ztuhnutí.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]