Dovolená na Slovensku nejen pro zaryté turisty

K tomu abychom si odpočinuli a poznali krásy přírody, nemusíme mnohdy cestovat na druhý konec světa. Příkladem může být i historické město na Slovensku – Bánská Štiavnica, která patří mezi chráněné krajinné oblasti Štiavnické vrchy. Nachází se zde mnoho ubytovacích komplexů, pro rodiny s dětmi. Svou historickou hodnotou se řadí mezi nejdůležitější místa na Slovensku, proto neváhejte a balte kufry.

Těžilo se zde zlato i stříbro a proto si vysloužila pojmenování „Stříbrné město“. K tomuto překrásnému místu se váže i jedna známá pověst o pastevci, který zahlédl dvě ještěrky. Jedna byla pokrytá zlatým a druhá stříbrným prachem a vystrašené se ukryly pod kámen. A právě pod ním našel pastevec bohaté ložiska stříbra a zlata.

Kulturní a historické památky

Jde o území, které bylo osídlené již v době kamenné. Pokud milujete pověsti a místa, která na vás dýchají tajemnem, i okouzlující přírodu určitě si zde přijdete na své. Nechybí mnoho památek od kostela Panny Marie ze 13. století nebo kostel Sv. Kateřiny až po starý zámek. V roce 1900 bylo založeno i Slovenské banské muzeum, které má několik expozicí. Určitě se vyplatí podniknout výlet na delší dobu a nenechat si ujíst historické památky. Pokud zamíříte do těchto míst v letních měsících, nabízí se i úžasné koupání v přírodních jezerech. Štiavnické vrchy patří mezi největší sopečné pohoří na Slovensku a jsou součástí sopečného pásma Západních Karpat. Jsou ohraničené ze severu a také západu řekou Hron. Z východu pak Pliešovskou kotlinou a drobnými řekami Neresnica a Krupinica. Hranici na jihu tvoří Podunajská pahorkatina. V hotelu pro rodiny je možné umístit do pokoje i dětskou postýlku, takže můžete být hezky pohromadě s celou rodinkou na tomto překrásném místě.

I děti najdou bohaté vyžití

Horské terény a úžasné turistické trasy, kulturní a historické památky. To a mnohem více na vás čeká v Banské Štiavnici, odkud si odnesete mimo skvělých fotografií krásné vzpomínky. Zde si přijdou na své dokonce i děti, kde nechybí dětský wellness, bazény, klouzačky a další atrakce. Samozřejmě i naši nejmenší touží mít při cestování svá vlastní zavazadla, kde převládají především oblíbené hračky. Byla by velká chyba, kdyby si na tak úžasnou dovolenou zapomněly děti vzít třeba společenské hry, kdyby vás počasí přinutilo trávit čas v hotelu.

Fotografie: Banská Štiavnica Author: CeBepuH licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com