Fazolová polévka trochu jinak. Tato obsahuje uzené maso, ale i zelí nebo mrkev

Jak vypadá a jak chutná klasická fazolová polévka, to jistě víte. Tak proč nevyzkoušet jednu zajímavou novinku. Se zelím a mrkví. I když se tato kombinace může na první pohled jevit jako něco zvláštního, je třeba říci, že až ji ochutnáte, dáte nám za pravdu v tom, že je to ta nejlepší fazolačka, jakou jste kdy měli. Pokud nevěříte, je třeba se přesvědčit a vyzkoušet, jak bude lahodit vašim chuťovým pohárkům. Tak pojďme na to.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Některé jsou stejné, jako kdyby byla vařena klasická fazolová polévka, ale u některých musíme říci, že jsou přece jenom trochu jiné. Podívejte se na seznam věcí, bez kterých se u tohoto receptu neobejdete.

  • 40 dkg fazolí
  • 30 dkg uzeného
  • 60 dkg sterilovaného zelí
  • 2 mrkve
  • 2 lžíce sladké červené papriky
  • vývar
  • mouka na zahuštění

Kdo by měl zájem, může samozřejmě sladkou červenou papriku vyměnit za pálivou. Stejně tak je možné klasické uzené vyměnit například za klobásu. V tomto směru se fantazii meze nekladou a záleží hlavně na vaší chuti. Základ v podobě fazolí, mrkve a zelí doporučujeme zachovat.

Začínáme přípravou fazolí

Záleží na tom, jaké jste koupili. Pokud ty konzervované, stačí je pouze propláchnout a jsou připravené k použití. Pokud jde o fazole klasické v sáčku, je nejprve třeba nechat je namočit. A to podle návodu. Může to být doba i několika hodin. Když jsou připravené, je konečně možné pokračovat v receptu, na jehož konci bude skutečně dokonalá fazolová polévka.

Vše do jednoho hrnce

příprava je velmi jednoduchá. Vše se vaří v jednom hrnci. Do něho vložte zelí, fazole a nakrájenou mrkev. Zalijte buď domácím zeleninovým vývarem, nebo použijte vodu a přidejte bujón v kostce, což je přece jenom jednodušší možnost. Následně už staří přidat červenou papriku, vše zamíchat a potom přivést k varu. Doba vaření je individuální. Důležité je, aby změklo jak zelí, tak i fazole. Optimální dobou varu je zhruba 20 minut.

Nyní zahustěte a přidejte uzené

Polévka je uvařena a tak zbývá jenom její zahuštění. Můžete udělat buď klasickou jíšku z másla, nebo lze mouku jenom opražit nasucho. Úplně nejjednodušší variantou je postup, kdy mouku smícháte s trocho vody a zahustíte. Nechtě ještě pár minut provařit a potom můžete vypnout sporák. Následně už stačí nakrájet uzené a to zamíchat do polévky. S ním by se již vařit neměla. V tu chvíli je fazolová polévka hotová a vy se můžete pustit do ochutnávání. Dáte nám za pravdu v tom, že tento recept skutečně nemá chybu?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]