Felix Slováček konečně odhalil, jak se vypořádává se ztrátou dcery Aničky. Tohle byste do něj neřekli

Fotografie: NextFoto

Smrt dcery Aničky zasáhla život Felixe Slováčka hluboce. Hudebník se však snaží zvládat bolest tím, že naplňuje přání své milované dcery.

Ztráta blízké osoby je jedním z nejtěžších okamžiků v životě. Felix Slováček se v posledních týdnech potýká s bolestí, kterou si jen těžko dokážeme představit. Po smrti své milované dcery Aničky hledá sílu a útěchu nejen v hudbě, ale i v práci a cestování. Ve své snaze neztratit naději a udržet rodinu pohromadě přináší do svého života nové projekty a aktivní činnosti.

Koníčky zahání smutek

Felix Slováček prochází náročným obdobím po ztrátě své dcery Aničky, která bojovala s těžkou nemocí a jejíž příběh zasáhl širokou veřejnost. Hudebník se snaží bolest zmírnit tím, že se ponořil do práce a plní přání své dcery, která chtěla, aby rodina pokračovala v normálním životě. Krátce po Aniččině odchodu již koncertoval. „Nebýt práce a kamarádů muzikantů, kteří mě z toho dostávají aspoň v těch nejhorších okamžicích, nevím, co bych dělal,“ svěřil se tehdy v emotivním rozhovoru pro Showtime.

A i nadále se snaží být co nejvíce aktivní. „Byl jsem v Tunisu, zahrál si tam golf, a i když jsem doufal, že si užiji koupání, počasí mě trochu zklamalo,“ přiznal v nedávném rozhovoru pro Extra. Kromě cestování se Slováček věnuje samozřejmě hudbě – plánuje vydat nové album složené z vánočních melodií a koled, které považuje za svůj hudební dluh. „Natočil jsem různé žánry, ale vánoční písně jsem zatím neudělal, letos to chci změnit,“ řekl.

Přiznání Dády Patrasové: Onemocnění Aničky mělo na její manželství s Felixem Slováčkem zásadní dopad

Felix Slováček s Aničkou Slováčkovou
Fotografie: Nextfoto

Zdrcená Dáda na psychiatrii

Hudba je pro něj nejen zdrojem radosti, ale i oporou v těžkých chvílích. Rodinu navíc zatěžuje i další obtížná situace, kdy Dagmar Patrasová byla nedávno hospitalizována v psychiatrické léčebně. Felix věří, že právě aktivita a práce mu pomáhají zvládat náročné období. „Hudba dokáže rozplakat i rozveselit. Když nejde hudba, najdu si něco jiného, co mě zaměstná, abych nemyslel na smutné věci,“ říká.

Příběh Aničky Slováčkové inspiroval mnoho lidí k odvaze a bojovnosti proti těžké nemoci. Felix vyzdvihuje, jak její otevřenost přispěla ke zvýšení povědomí o rakovině a motivovala další ženy k pravidelným preventivním prohlídkám. „Díky ní se více žen nechalo vyšetřit, a to je ten nejkrásnější odkaz, který po sobě zanechala,“ dodává.

Hudba jako cesta k uzdravení a naději

Ztráta blízkého člověka je vždy obrovskou životní ranou, která často přináší nejen smutek, ale i potřebu hledat nové způsoby, jak se s bolestí vypořádat. Pro mnoho lidí, jako je i Felix Slováček, je hudba nejen formou seberealizace, ale také terapeutickým nástrojem, který pomáhá zpracovat emoce a najít vnitřní klid.

Je inspirativní vidět, jak i přes těžké životní zkoušky dokáže člověk nalézt sílu a naději, a zároveň své zkušenosti využít k tomu, aby pomáhal ostatním, ať už svou tvorbou, nebo podporou osvěty a prevence. Na SvětěKreativity jsme také psali o životní ztrátě Anny K., již sdílela v novém dokumentu České televize.

Zdroj: Showtime, Extra

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*