Hasiči zachránili psa ze zamrzlého rybníku. Majitelka se nemohla dostat přes bahnité dno

Fotografie: Depositphotos

Tento případ dokládá, že hasiči nezachraňují jen lidské životy. Vždy jsou ochotni přijet na pomoc, když se v zoufalé situaci ocitne zvíře.

Majitelka tohoto roztomilého psa se nejprve snažila sama o jeho záchranu. Jak uvedl deník UPI, po několika marných pokusech se však rozhodla obrátit na hasiče z místní jednotky. Velký pes se sám nedokázal dostat z ledové díry, do které během procházky spadl. Naštěstí vydržel, neutopil se a hasiči si tak mohli připsat na konto další záchranu života.

Pod psem se prolomil křehký led

Ve videu níže se můžete podívat na záběry z celé záchranné akce. Hasiči z Long Grove v americkém Illinois byli přivoláni k záchraně psa, který se ocitl ve vodě uprostřed zamrzlého rybníka. Jeho majitelka Roseanne Stavros se pokusila milovanou Belle zachránit – i přes mrazivé počasí vstoupila do rybníka. Její nohy se však do bahnitého dna bořily tak, že se k ní nemohla dostat.

Po několika marných pokusech tak raději přivolala hasiče. Belle projevila také velkou statečnost a houževnatost. Ve vodě strávila 30 minut, než ji hasiči vyprostili. Její záchrany se zhostil Nick McDowell, který si oblékl ochranný záchranný oděv a vydal se do mrazivého rybníka. Led byl dost křehký, a tak mu stačilo jej rozbíjet pouhou rukou, aby se k nešťastnému psovi konečně dostal. Belle byla sice vyčerpaná, ale naštěstí neutrpěla žádnou zdravotní újmu.

Malý pes z Jihočeského kraje vběhl do nory za liškou. Zachránit ho museli hasiči

Další den přišla hasičům poděkovat

Paní Stavros podle televize ABC7Chicago nečekala, že se něco takového stane, Belle si prý nikdy dříve této vodní plochy nijak zvlášť nevšímala, a tak ji samotnou překvapilo, že se na rybník vůbec pustila. Nakonec vše dobře dopadlo. Jedinou památku, kterou si Belle odnesla, byl nános černého bahnitého slizu, který pustil až pod notnou dávkou prostředku na nádobí.

Hned v pondělí po této záchranné akci přišla paní Stavros i se svou fenkou na hasičskou stanici v Long Grove. Osobně všem zúčastněným poděkovala za Bellinu záchranu. Bez jejich pomoci by nejspíš neměla šanci tuto nebezpečnou situaci přežít. Na SvětěKreativity se můžete podívat na podobnou záchranu. Tentokrát v Orlové hasiči zachraňovali psa z ostrůvku rybníka.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]