Pes byl 3 dny zaseknutý v jeskyni s 200kilovým medvědem. Zachránil ho dobrovolný hasičský sbor

Fotografie: Vi Ko / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Neexistuje nic horšího než sledovat to, jak je domácí zvíře někde bezmocně drženo. Někdy se může dostat do spárů únosce, jindy se nešťastně dostane někam, odkud už nevyleze.

Pes jménem Charlie strávil tři trýznivé dny uvězněný v jeskyni v Tennessee. Nenacházel se v ní ale zdaleka sám, jelikož byl po celou dobu doprovázen 200kilovým medvědem. Samotný únik však nebyl možný, jelikož tento lovecký pes zůstal poněkud zaklíněný v 10metrové jámě do jeskyně. Naštěstí se ale objevil dobrovolný hasičský sbor Waldens Creek. K těm se poté přidaly další skupiny lidí a všichni sehráli klíčovou roli při Charlieho záchraně.

Nejdříve museli zanalyzovat situaci

Charlie byl během své bouřlivé zkoušky nezvaným hostem zhruba dvouletého medvěda, který s ním sdílel omezený prostor. Záchranný tým, konfrontovaný s výzvou dostat psa z této neobvyklé situace dorazil v ranních hodinách. Hasiči Jon Lanier a Tori Downing se odvážili do jeskyně nakouknout. V napínavém zvratu událostí, když Downing během prvního pokusu o záchranu procházel zatáčkou, narazil na hibernujícího medvěda, jen 2 metry pod ním. Downing se stáhl zpátky, aby společně s týmem nastavili kamery kvůli analýze jeskyně. Tak se snažili určit, kudy by případně mohl medvěd odejít.

Medvěda už znovu nepotkali

Další den ráno se tým vrátil v doprovodu ještě jiných hasičů. Tentokrát si s sebou vzali lanový systém, aby mohli sestoupit do jeskyně, kde se již znovu s medvědem nesetkali. Netrvalo to dlouho a našli Charlieho, kterého úspěšně zajistili postrojem. Následně ho opatrně vyzdvihli na povrch, kde už na něj radostně čekal majitel. Milovníci domácích mazlíčků mi zcela jistě dají za pravdu, že neexistuje nic dojemnějšího než znovushledání se svým chlupáčkem. iDnes též poukazuje na lásku ke zvířatům a také to, jak prospívají našemu zdraví.

Pes už je doma s rodinou

Podle sboru dobrovolných hasičů ve Waldens Creek je pozoruhodné, že navzdory náročnému utrpení byl Charlie dehydrovaný a hladový, ale jinak v dobrém stavu. Neutrpěl v podstatě žádná zranění a nyní je o něj postaráno milující rodinou. Tato potěšující záchrana byla výsledkem společného úsilí. Dobrovolný hasičský sbor Waldens Creek na závěr podotkl, že to nebylo poprvé, co se tento oddaný tým sešel k takové záchranné misi. „Je to jen naše práce,“ řekl jeden z členů týmu. V jednom z našich článků na SvětěKreativity jsme psali i o tom, jak hasiči z Arkansasu zachránili topící se mládě jelena.

Šestinohá fenka byla nalezena na parkovišti. Dobročinná sbírka jí zajistí peníze na operaci

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*