Šestinohá fenka byla nalezena na parkovišti. Dobročinná sbírka jí zajistí peníze na operaci

Fotografie: Loco Steve / Creative Commons / Attribution 3.0

Pohled na opuštěné domácí mazlíčky je vždy srdcervoucí. Případ jednoho psa je ale ještě tragičtější, jelikož se narodil se šesti končetinami. Díky záchranářům se mu naštěstí dostalo druhé šance.

Na parkovišti v Pembroke Dock ve Walesu byla 27. září nalezena fenka španěla, která byla podle webu The Animal Club převezena k místnímu veterináři. Štěně mělo řadu abnormalit, včetně šesti nohou. Fenka pak byla naštěstí svěřena do péče organizace pro ochranu zvířat Greenacres Rescue. Zde ji pojmenovali Ariel podle hlavní postavy v Disneyho Malé mořské víle. Bylo to samozřejmě kvůli tomu, že tato mořská víla měla srostlé nohy jako ocas mořské panny.

Její přebytečné končetiny budou moci odstranit

Veterináři Ariel vyšetřili a zjistili, že kromě neobvyklých nohou má i jiné abnormality. Pánev štěněte totiž neměla obvyklý tvar, vzhledem k jejímu extra kyčelnímu kloubu, což popisuje web VCAHospitals. Co se týče pohybu, ten nebyl pro fenku zrovna pohodlný, ale naštěstí měla v pořádku všechny důležité životní funkce. Díky tomu si zvěrolékaři myslí, že budou moci léčit Arieliny deformity.

Na operaci probíhá dobročinná sbírka

Zdravotníci hodlají dát štěněti nějaký čas, aby více vyrostlo a adaptovalo se na nové prostředí. Poté přejdou k léčbě s tím, že si kladou za cíl odstranit přebytečné končetiny a zachovat ty důležité ve stabilizovaném stavu. Doposud se na tuto operaci vybralo přes 2 000 dolarů (téměř 47 000 korun), ale menší částky dennodenně přibývají. Jediné, čeho se lékaři obávají, je možnost, že jedna z důležitých končetin bude kvůli operaci narušena, ale udělají vše pro to, aby k tomu nedošlo.

Všichni pevně doufají, že se fenka zotaví

Jeden z lékařů řekl médiím, že Arieliny další nohy neslouží vůbec žádnému účelu a nejsou funkční. Řekl také, že extra vulva štěněte bude také nakonec odstraněna. Mezitím je však Ariel v dobrých rukou, a to v péči své pěstounské matky. Lékař k tomuto podotkl, že jejich organizace obdržela více než 200 žádostí o adopci, ale v tuto chvíli už žádné žádosti nepřijímají.

Záchranáři si nevšimli topící se dívky v rozbouřené řece. Situaci musel převzít kolemjdoucí muž

V naší redakci pevně věříme, že se mazlíčkovi přilepší a bude moci fungovat stejně jako každý jiný pes. Všeobecně je vždy uchvacující, jak se lidé snaží pro své domácí mazlíčky udělat to nejlepší. Podobně tomu bylo i v příběhu, který jsme pro web SvětKreativity zpracovali do článku o vodicím psovi, jenž nešťastně oslepl.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]