Na ulici našla zanedbanou fenu. Po záchraně přišlo překvapení, které jí změnilo život

Fotografie: Gopal Aggarwal / Creative Commons / Attribution 2.0

Fena, která podle prvního pohledu delší dobu žila na ulici, se potulovala kolem centra pro opuštěné psy. Pracovníci ji odchytili a při vyšetření zjistili, že je březí.

Bylo tedy jasné, že je zanedlouho místo jednoho přírůstku čeká hned několik. Rosie, jak byla fenka zlatého retrívra pojmenována, měla viditelně velké břicho a bylo jasné, že porod může začít doslova každou minutou. Do centra fenka dorazila doslova za 5 minut dvanáct. Dobrovolníci si totiž nemohli nevšimnout toho, že je velmi unavená, bylo jasné, že s porodem bude potřebovat pomoci.

Velikost břicha naznačovala, že vrh bude početný

Ještě před samotným porodem se feny ujali dobrovolníci Katie a John Black. Ti si ji vzali domů a rozhodli se, že na celý porod budou dohlížet a neustále kontrolovat stav feny. Podle webu GiveItLove ale ani jeden z nich nečekal, že po narození štěňat na ně bude čekat tak velké překvapení. V klidném prostředí jejího náhradního domova se porod najednou rozběhl, již při prvním potomkovi ale oba dva zůstali v šoku.

Rosie postupně přivedla na svět 4 štěňata, což by nebylo až tak neobvyklé. To, co oba její nové majitele opravdu zarazilo, byla jejich barva. Fena byla typicky zbarvená, štěňata, která přivedla na svět, ale nikoliv. Podle webu Newly se zlaté fence narodila čtyři štěňata typicky kravského zbarvení. Jejich srst byla bílá a hojně se na ní vyskytovaly černé fleky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ourgoldenyears (@ourgoldenyears)

Miminka, která uchvátila internet

Podle vzhledu štěňat se dá předpokládat, že jejich otcem není zlatý retrívr. Nejen její majitelé o tom začali přemýšlet, velké diskuze tato záhada rozpoutala i na internetu. Ani sama Rosie není čistokrevný retrívr, otcem štěňat ale mohl být příslušník několika plemen, která mají podobné zbarvení jako potomci. Mezi nejčastěji zmiňované patří dalmatin, anglický setr nebo wetterhoun.

Myslel, že ve stodole našel 4 opuštěná koťata. Když zjistil, o jaké zvíře se jedná, začal panikařit

Rosie získala na sociální síti velké ohlasy i proto, že na fotografii se svými potomky má zmatený výraz. Někteří tuto situaci dokonce okomentovali tak, že i ona sama si myslí, že při porodu došlo k záměně jejích mláďat. Nejedná se o jediný příběh opuštěných psů, který jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili. Nedávno jsme psali o dvojici mladíků, kteří našli krabici plnou štěňat.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]