Hasičský sbor se loučí se svým psím kolegou dojemným obřadem. Zasloužil by si státní vyznamenání

Fotografie: Hasiči Hejnice

Domácí mazlíčci nejsou jen zvířata, ale tvoří důležitou součást života svých pečovatelů. Existují však i zvířata, která jsou nejen nejlepšími přáteli, ale i věrnými společníky na pracovišti.

Protože jakkoli jsou lidé výkonní, existují určité práce, pro které jsou psi ideální, například záchranné služby. Proto se běžně setkáváme s tím, že jsou psovodi součástí policejních nebo hasičských týmů. Protože jsou to dobří profesionálové, zanechávají tito chlupatí společníci v myslích svých kolegů velkou prázdnotu, když přijde jejich čas.

Rozloučili se s psím kolegou

Tento smutný okamžik zažili hasiči z Hualpénu v oblasti Bío Bío na jihu Chile, kde se naposledy rozloučili s psím členem svého týmu, německým ovčákem jménem Kaiser. Protože byl jeho nedílnou součástí, udělali skvělý akt, aby vyzdvihli všechny jeho roky práce.

Vodní a záchranná společnost Hualpén se prostřednictvím svého účtu na sociální síti Facebook podělila o hřejivý okamžik, který prožila, když se loučila se svým hasičským psem. Dnešní obřad, poslední rozloučení s naším věrným přítelem,“ napsala organizace na sociální síti. Tito veřejní činitelé nemohou zapomenout na svého chlupatého kamaráda, jenž v roce 2021 z přirozených příčin zemřel poté, co se s hasiči účastnil nesčetných záchranných akcí.

Na videu je vidět, jak uniformovaní hasiči nesou tělo svého zesnulého přítele, zatímco v pozadí zní siréna jednoho z vozů, charakteristický zvuk hasičské stanice. I když je to bolí, vědí, že ho musí uctít, jak si zaslouží, a uložit ho k odpočinku. Jejich německý ovčák zemřel po mnoha letech práce a kamarádství s těmito hasiči. Proto je těžké na něj zapomenout, takže bude žít v paměti svých blízkých.

Někteří z komunity a rodinných příslušníků hasičského sboru zveřejnili fotografie tohoto psa. Všichni, kteří se s ním tak či onak setkali, nebudou moci dostat ze svých vzpomínek chvíle, kdy je tento chlupatý přítel vítal. Takové vzpomínky zanechávají v duši hořkosladký pocit. Zesnulého psa nahradí jiný německý ovčák, ale chvíle, jež s ním zažil záchranný sbor, se z paměti jeho členů nevymažou. Přejeme hasičskému sboru hodně sil. Odpočívej v pokoji, drahý Kaisere. Lidé se shodli, že by si zasloužil nemalé státní vyznamenání.

Zdroj: Ongelooflijk