12letý chlapec se při požáru bytu zachoval jako hrdina. Hasiči nechápou, jak je možné, že zachránil babičku i zvířata

Fotografie: Depositphotos

12letý chlapec se stal v očích veřejnosti hrdinou, když spatřil v budově stoupající kouř a díky svým rychlým reakcím dokázal zasáhnout. Zachránil 83letou babičku a domácí mazlíčky.

Oznámení o požáru přijali hasiči v neděli 23. července 2023 v odpoledních hodinách. Prvotní zjištění ukazují, že se požár rozšířil na schodiště a půdu jednoho z nájemních domů v jedné ze čtvrtí Lublinu. Znepokojivého kouře si všiml 12letý mladík, který se zrovna nacházel v jednom z bytů se svou babičkou. Každý druhý člověk by v této situaci zpanikařil a snažil se hlavně dostat ven, což chlapec neudělal a místo toho zachránil všechny, které měl po ruce.

Jak celá situace probíhala?

Mladík bez přemýšlení pomohl 83leté ženě bezpečně opustit budovu. Poté, co se ujistil, že je babička na bezpečném místě, se vrátil do bytu pro své domácí mazlíčky. Jednalo se o psa, který byl k smrti vystrašený, a papouška v kleci. Dostat psa ven bylo pro chlapce celkem tvrdým oříškem, ale i když byly podmínky nebezpečné, nikdo nebyl vážně zraněn. Všichni obyvatelé nájemního domu, včetně mladého hrdiny, babičky a zvířat, byli preventivně převezeni do nemocnice.

Zkoumání toho, jak požár vznikl

Po obdržení upozornění hasiči okamžitě zasáhli a požár rychle zlikvidovali, čímž zabránili dalšímu šíření plamenů. Samotná rekonstrukce budovy tedy nebude trvat nikterak dlouho. Policisté nyní zjišťují okolnosti této pohromy, aby se dopracovali k tomu, jak k požáru došlo. Po krátké době vznikla spousta hypotéz, co všechno ho mohlo zapříčinit.

Bude chlapec za svoje zásluhy odměněn?

Předběžné vyšetřování ukazuje, že příčinou požáru mohla být nedohašená cigareta. Tato teorie je však stále zkoumána odborníky, takže závěry jsou poněkud mlhavé. Je ale zřejmé, že bez ohledu na výsledek vyšetřování si odvaha a rychlá reakce mladého chlapce zaslouží nejvyšší pochvalu. Místní obyvatelé také požadují vyznamenání za chlapcovi odvážné činy, na což prozatím úřady neodpověděly.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]