Žena doma skladovala použité baterie. Ukázalo se, že to byla největší chyba v jejím životě

Fotografie: Depositphotos

Švédka čekala na schůzku, když však začala po svém domě cítit podivný zápach. Ten sledovala a zjistila, že pochází ze sklepa. Když otevřela dveře, nestačila se divit.

Po otevření dveří byla v šoku, jelikož byl její dům v plamenech. Samozřejmě nastala přirozená panika. Plnou rychlostí nabírala vodu do kbelíků a naštěstí se jí podařilo plameny uhasit. O tomto incidentu napsala její dcera příspěvek na Facebook, aby varovala ostatní před potenciálním nebezpečím požáru. Taková situace se totiž obvykle stane jen jednou a má fatální následky. „Matka je prostě šťastná, že žije a má kde bydlet. Také byla ráda za to, že udělala správnou věc, byť trochu zpanikařila.“

Co bylo příčinou požáru

Ženě se hlavně podařilo udržet dostatečný klid na to, aby uhasila místo požáru. Ten zapříčinil povalující se pytel starých baterií, které čekaly na dodání k recyklaci. Podle hasiče, jenž ji navštívil, by měly být baterie uloženy v kovové krabici s víkem. Rozhodně dobrá informace pro příště, i když majitelka domu spíše nečekala, že by se něco takového mohlo stát.

Jak nakládat s použitými bateriemi?

Použité baterie je vhodné sbírat do vhodné nádoby. Rozhodně však nezapomeňte z nich sloupky shodit, abyste předešli riziku požáru během přepravy. Odneste je k prodejci, který podobné baterie prodává. Běžné baterie lze například dodat v obchodě s potravinami. Je možné je odnést i na příjem nebezpečných odpadů a komunální stanice životního prostředí.

Třídění baterií
Fotografie: Unsplash

Záchranáři si nevšimli topící se dívky v rozbouřené řece. Situaci musel převzít kolemjdoucí muž

Opatrnosti není nikdy dost

Karin měla skutečné štěstí, že se požár začal šířit kolem zdi, nikoliv třeba na záclonách či jiných hořlavých látkách. Svoji dceru však podpořila a nabádá ostatní k tomu, aby si pořídili hlásič požáru a vyvarovali se podobným nedbalým případům. Mnoho z vás má zcela jistě baterie také volně v zásuvkách a skříních. Sdílejte tedy tento příběh, aby se podobným skutečnostem předcházelo.

Zdroj: Newly

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]