Naučte se správně a hlavně rychle nabíjet mobilní telefon. Lidé často zbytečně chybují

Fotografie: Unsplash

Pokud chcete urychlit nabíjení vašeho telefonu, pak vám těchto 7 tipů rozhodně přijde vhod. S jejich pomocí se zase rychle dostanete na 100 %. A proces zdaleka nebude tak dlouhý jako obvykle.

S chytrými telefony přišla i určitá pohodlnost, které se lze dost těžko vzdát. To, jak často za den mobil použijeme, způsobuje jeho časté vybití. Občas se bohužel ocitneme i v situaci, kdy potřebujeme ve spěchu odejít, ale vzápětí zjistíme, že baterka je sotva na 10 %. Na takové případy buďte předem připraveni. Díky těmto 7 tipům se vám zařízení během chvíle opět rychle nabije.

Zapněte úsporný režim baterie

Tento režim většinou nijak neomezuje funkčnost telefonu. Nastaví pouze menší rychlost a sníží plynulost obrazu, což by nemělo být nijak na obtíž. Naše zařízení totiž běží, i když mají vypnutý displej. Tudíž přestože je dáte do nabíječky a vypnete, aplikace se stejně nezastaví a dál plýtvají baterii. Tento úsporný režim však všechny nepotřebné programy odřízne.

Fotografie: Unsplash

Promažte otevřené aplikace

Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete zapnout úsporný režim, pak alespoň zavřete poslední otevřené aplikace. Ty totiž mohou nepozorovaně užírat vaši drahocennou baterku. Také si dejte pozor na programy, které se samy bez vašeho vědomí zapnou. V nastavení lze vynutit jejich zastavení.

Očistěte vstup pro nabíječku

Toto je velice užitečný tip. Je to totiž častý důvod, proč se vám telefon špatně nabíjí. Příčinou může být obyčejný prach a jiné malinké nečistoty. Způsobují totiž to, že nabíječka nepřilehne těsně na port. Očistit vstup můžete něčím tenkým a ostrým. Ale buďte vždy opatrní, abyste neudělali více škod než užitku.

Fotografie: Unsplash

Vyhněte se bezdrátovým nabíječkám

Bezdrátové nabíječky jsou jedním z nejmodernějších řešení. Avšak jejich efektivita na tom až tak dobře nebývá. Mají dokonce tendenci nabíjet až dvakrát pomaleji než ty drátové. Důvodem je přílišný rozptyl elektřiny. Místo toho, aby nabíječka pumpovala všechnu energii do mobilu, vyskytnou se velké ztráty kvůli zahřívání.

Pozor, telefon se nesmí přehřívat

Telefony, ostatně jako veškerá elektronika, nemají rády extrémní teploty. Takže budou mít problémy se správným fungováním jak při příliš velké zimě, tak při horku. Proto si vždy dávejte pozor, abyste ho takovým teplotám raději nevystavovali. Při nabíjení telefon nikdy ničím nepokrývejte a ani ho nepokládejte na přímé slunce (jistou překážkou je i obyčejný kryt / obal).

Fotografie: Unsplash

Pořiďte si rychlonabíječku

Pokud předchozí tipy nezafungovaly, či ne dostatečně, pak je na řadě tento. Jednoduše si kupte rychlonabíječku, která všechno zařídí sama. Pozor, že je nutné, aby k sobě měla i příslušný rychlonabíjecí kabel. Prvních 50 % baterie byste pak měli dobít do zhruba 30 minut, u novějších telefonů i za polovinu. Před koupí se však ujistěte, že váš telefon tuto funkci podporuje.

Vyměňte si starou baterii za novou

Pokud máte telefon už delší dobu, nevyhnutelně se vám opotřebila jeho baterka. To má za následek rychlé vybíjení a velice pomalé nabíjení. Jestliže máte telefon starší než tři roky, vyplatí se už spíše investovat do nového než do nové baterie. Avšak i pouze její výměna vám může vyřešit problémy.

Zdroj: TechAdvisor

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]