Jak vybrat správnou skřínku dle jejího umístění

Skřínky tvoří nejběžnější součást vybavení každé domácnosti. Ať už jsou volně stojící či závěsné, jenž šetří prostor. Nalezneme je v téměř každé místnosti. Přesto, že plní úplně všechny stejnou funkci, zásadně se od sebe liší. V dnešním článku se zaměříme nejen na funkci, ale i praktickou stránku skřínek.

Skřínky závěsné a volně stojící

Máme-li malý byt a nedostatek úložného prostoru, jsou ideálním řešením závěsné skřínky. Patří k praktickému vybavení interiéru. Mnohdy jsou kompatibilní se skřínkami stojícími, takže není problém si postupně sestavit i zajímavou nábytkovou stěnu. Prosklené závěsné skřínky naleznou své uplatnění jak v kuchyni, koupelně tak obýváku.

Elegantní koupelnové skřínky

Koupelnové skřínky mohou být opět volně stojící nebo závěsné. Kombinovat se dají obě varianty. Záleží pouze na velikosti vaší koupelny. Jsou nejen praktickým řešením, kdy máte po ruce ihned čistý ručník, ale také elegantním doplňkem. Při výběru vhodné skřínky do koupelny zohledňujeme především její materiál. Měl by jednak odolávat vlhkosti, také být snadno udržovatelný. Proto se hodí hladké materiály, kde nemají šanci ulpívat bakterie a nečistoty.

Kuchyňské skřínky zajistí přehled

Skřínky do kuchyně dělíme na horní a spodní. Jejich funkce je nenahraditelná. Kuchyňské skřínky mají jednu nespornou výhodu – mohou se zakoupit i samostatně. Pokud vás jen trošinku baví vytvářet interiérový design, lze si sestavit takto kuchyň snů. Některé skřínky mohou být s dvířky, jiné naopak otevřené. Horní otevřené skřínky do kuchyně se hodí zejména do malých kuchyní, kde propůjčí optický dojem většího, otevřeného prostoru.

Skříně do předsíně a úložné boxy

To, co se nevešlo do všech ostatních skřínek, lze ukrýt do skříně umístěné v předsíni. Nemusí se jednat pouze o oblečení. Mnohdy jsou skříně do předsíně ideálním řešením, jak organizovaně ukrýt vše, co má být skryto zrakům. Díky úložným boxům a krabicím lze do skříně naskládat cokoliv, aniž byste ztratili přehled, kde co máte.

Obrázek: pixabay.com