Jaký je nejlepší kufr pro rodinnou dovolenou s dětmi?

Balení na dovolenou většinou nebývá oblíbenou činností – zejména pokud se snažíte do zavazadel sbalit věci i pro své drahé ratolesti. Abyste nebyli ve stresu ještě před samotným odjezdem, máme pro vás pár tipů na rodinné kufry, do kterých sbalíte všechno, co na dovolené můžete potřebovat. A vlastně i něco navíc.

Základním zavazadlem je samozřejmě kufr. Ten můžete doplnit cestovními taškami, kabelkami, batohy, taškou přes rameno. Pro balení je ale klíčovým pomocníkem, kterému byste rozhodně měli věnovat pozornost. Má totiž kompaktní tvar, je odolný proti poškození, umožňuje snadnější přepravu díky kolečkům a při správném balení do něj dáte doslova celou skříň (nebo tedy… skoro).

Jak velký kufr vybrat?

S dětmi je balení jiné než bez nich. O tom není třeba pochybovat. Při výběru vhodné velikosti kufru je třeba s tím počítat. Optimální velikost kufru se ale odvíjí i od cílové destinace, počtu dnů a pochopitelně i věcí, které chcete zabalit. Jak tedy vyvážit velikost ideálním kompromisem, zkrátka aby byl tak akorát?

  • Pro rodinný pobyt využijete spíše kufr o objemu alespoň 90 litrů a více. Takové kufry bývají označovány jako L nebo XL.
  • Pokud cestujete s více členy domácnosti, můžete se poohlédnout po výhodných sadách kufrů – bývají většinou za výhodnější cenu a obsahují různě velké kufry, které můžete kombinovat podle potřeby.

TIP: Pokud chcete zabavit děti a zároveň spojit praktické s užitečným, dětský kufr na kolečkách je jasnou volbou. Děti si tak budou moci zabalit svoje vlastní zavazadlo, zároveň si s ním mohou vyhrát během cesty a tahat jej za sebou. Existují i varianty dětských cestovních kufříků, na kterých děti mohou jezdit. Skvěle tak zabavíte děti během dlouhého čekání na letišti.

Jaký materiál kufru je vhodný?

Na trhu najdete nejčastěji dva druhy kufrů. Tím prvním je klasický textilní kufr, který bývá vyrobený většinou z nylonu nebo polyesteru. Jsou vhodné pro cesty autem, jsou lehké, skladné, většinou levnější a spousta modelů nabízí i možnost zvětšení díky vytažení textilní kapsy. Na druhou stranu neposkytují takovou ochranu věcem uvnitř, takže při nešetrném zacházení se může poškodit obsah uvnitř.

Pokud cestujete letadlem, kdy se musíte smířit s poněkud méně šetrným zacházením, vhodnější jsou skořepinové kufry, které vaše věci lépe ochrání. Jsou odolné, nepromokavé, dají se snadno udržovat (stačí je omýt hadříkem). Na druhou stranu si za ně připlatíte. Pokud ale cestujete často, rozhodně se vyplatí o nich uvažovat. Věřte, že tahle investice se vám mnohonásobně vyplatí.

Jak balit jednotlivé kousky oblečení?

Obal je důležitý, balení je ale snad ještě klíčovější. Ne vždy je na vině nedostatečná velikost kufru. Se správným postupem dokážete uspořit spoustu místa, což se hodí úplně vždycky.

Před samotným ukládáním do kufru je dobré mít seznam věcí, abyste si dopředu ujasnili, co budete na sto procent potřebovat. Vyhnete se tak spontánnímu balení, kdy do kufru začnou přibývat věci, které by tam ani nemusely být. Jakmile budete mít seznam, dejte si veškeré věci na jednu hromadu.

  • Boty umístěte do samostatného pytlíku a poté dejte na dno kufru.
  • Rolujte, rolujte, rolujte. Jednotlivé trička, košile, kalhoty a šaty zabalte do ruliček. Budete se divit, kolik místa ušetříte.
  • Pořádek vám pomohou udržet cestovní boxy na oblečení, kosmetiku i obuv. Budete tak mít věci oddělené, snáze je najdete a nikam se vám nerozkutálí.
  • Plavkami a spodním prádlem můžete vyplnit mezery v kufru.
  • Kosmetiku zabalte do průhledného sáčku a nechejte v kufru úplně nahoře. Více místa uspoříte cestovním balením.
  • Pokud budete mít na dovolené možnost praní, pak si nemusíte balit tolik oblečení. Stačí přibalit prací gel (nebo jej koupit na místě) a v případě potřeby si zašpiněné prádlo vyprat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*