Krásné řasy nemusí mít jen filmové hvězdy

Mít dlouhé řasy po vzoru mrkacích panenek je snem snad každé ženy. Dnešní doba nám umožňuje aplikaci semipermanentních řas různých velikostí, barev i tvaru. Mohou být dokonce zdobené blýskavými kamínky. Tyto řasy pak rovněž dělíme na extravagantní a pro běžné nošení.

Je pravda, že některé typy umělých řas se hodí pouze na módní přehlídky, reklamy, párty a jiné příležitosti. Společně se dnes podíváme na některé možnosti prodlužování řas.

Prodlužování řas – trsíková metoda

Tuto metodu zvládnete s trochou šikovností i sami doma. Jedná se o řasy, které jsou slepené do trsíků a ty si jen jeden vedle druhého pak pomocí pinzety a lepidla nalepíte. Řasy mají různé délky i tloušťku. Liší se od sebe především tím, kdo je vyrábí. Existuje mnoho druhů a velmi záleží na tom, nepodcenit kvalitu. Zpravidla vydrží týden až dva týdny v závislosti na jejich péči. Tato metoda je většinou využívána ve spojení s nějakou oslavou či párty. Po pravdě řečeno po vlastních zkušenostech tato metoda velmi zatěžuje vaše řasy. V žádném případě se nedoporučuje mnout oči a tahat za trsíky. Mohla byste si vytrhat vaše vlastní řasy.

Prodlužování řas – nalepením na oční víčko

Asi nejznámější a nejstarší metoda je nalepení celého pásku na oční víčko. Je nutné oční víčko předem odmastit a pomocí lepidla pás přiložit těsně nad vaše řasy. Některé pásy jsou samolepící, ale popravdě moc dobře nedrží a je lépe zafixovat lepidlem. Abyste předešla efektu dvojím řasám, je vhodné své řasy ze spodní části přetřít řasenkou aby splynuly s těmi umělými.

Prodlužování řas  – řasa na řasu

Tak na tuto aplikaci semipermanentních řas budete muset do salónu. Tuto metodu prování vyškolená kosmetička.  Jak samotný název vypovídá, lepí se jedna umělá řasa, na jednu vaši řasu. Jde o metodu, která vydrží několik týdnů, než budete muset jít na doplnění. Ovšem po uplynutí pár měsíců zjistíte, že vaše řasy dostaly pořádně zabrat. Je vhodné udělat svým řasám nějaký prostor na regeneraci a chvíli nepoužívat vůbec žádné umělé řasy.

Prodlužování řas – semipermanentní nátěr

Jde prakticky o „řasenku“ která se speciálním způsobem nanese na řasy a nic se nemusí lepit. Vydrží dva až tři týdny a řasy máte stále, jako nalíčené. Tento nátěr natočí a prodlouží vaše řasy podobně, jako řasenka. Je voděodolný. Cena se pohybuje od 500Kč což není tak hrozné.

Obrázek: FreeDigitalPhotos