Kreativní pomocníci do domácnosti aneb nový kabátek pro spotřebiče

Už dávno neplatí, že domácí spotřebiče vypadají všechny stejně nudně, musí pouze splnit jeden účel a dost. Ať už je to mop na vytírání, vysavač, kuchyňský robot, osobní váha a cokoliv dalšího.

Dnes lze všechny domácí pomocníky pasovat na prvotřídní asistenty, které se vyplatí mít po ruce. A mnohdy je ani nemusíme ukrývat před zraky ostatních. Jejich design je tak jedinečný, že mohou plnit dekorativní funkci. Mop dnešní doby už nemusí být nevábně vyhlížející cancoury na kusu tyče, ale důmyslný pomocník, který může stát někde v koutě ihned po ruce. Stejně tak není nutné ukrývat do útrob kuchyňské linky mixér, odšťavňovač, kráječ a další.

Kuchyňské spotřebiče v dekorativním kabátku

I taková sušička ovoce, hub a bylin je výtečně vypadajícím pomocníkem. Domácnost díky těmto spotřebičům ihned ožije.  Možná si kladete otázku, kam všechny tyto domácí spotřebiče umístit v případě, že máte malinkou kuchyň. Pamatujte, že nábytek nemusí vždy stát jen na nožičkách. Důmyslné policové regály umožňují mít tuto parádu nejen na očích, ale kdykoliv po ruce a k dispozici. A teď přijde to nejlepší – barvy jsou kořením každého interiéru. Jídlo bez koření nebude chutné a stejně tak interiér bez barev bude mdlý. Právě barvy dotvářejí tu pravou domácí atmosféru. Samozřejmě nic se nemá přehánět, ale několik pestrých doplňků vám určitě styl nezkazí, ba naopak.

Barevné kuchyňské spotřebiče

Co byste řekli barevným či vzorovaným spotřebičům? Nabídka vzorovaných a barevných spotřebičů je nejširší právě v oblasti kuchyňských pomocníků. Ovšem to neznamená, že takový radiobudík na vašem nočním stolku musí být nudný. Ale zpátky do kuchyně. Ta pestrost je dána hlavně tím, že se právě zde nachází nejvíce elektrických přístrojů z celé domácnosti. Na výběr jsou jednotlivé kousky, ale i celé série v jednotném designu i barevném pojetí.

Retro design opět na scéně

Ruku v ruce s barevností se vrací opět na scénu retro design. Oblé tvary působí velmi příjemně i elegantně. Lednice i myčky v tomto stylu vypadají robustně a stávají se dominantou místnosti. Skoro to vypadá jako by si barvy nerozuměly s hranatými tvary ledniček 80. let, kdy dominovaly spíše bílé spotřebiče. Ale barevnost se zkrátka lehce aplikuje na oválné a oblé tvary spotřebičů o dvě dekády starší. Ty však původně nebyly barevně tak divoké. Převládaly krémové, béžové či bílé spotřebiče. Využijte proto skvělého spojení moderních technologií, úžasných barev a retro vzhledu. Spojení je to vskutku velmi plodné. Domácí spotřebiče nemusí být nudné a rozhodně je nemusíte ukrývat před zraky ostatních – ba naopak. Pochlubte se s nimi.

Obrázek: pixabay.com