Kvíz: Karel Gott si získal srdce několika generací. Není tedy pozdě si otestovat znalosti o jeho životě

Fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Již uplynuly 4 roky od smrti české pěvecké legendy. Karel Gott za svůj život získal rekordních 42 Zlatých slavíků a získal si srdce několika generací. Otestuje své znalosti v tomto rychlém kvízu.

Počátky

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. Jako mladý snil o kariéře malíře, ale po neúspěšném studiu výtvarného umění se místo toho vyučil elektromontérem v ČKD. Podle webu Osobnosti.cz se právě již souběžně s tímto povoláním začal věnovat své druhé lásce hudbě. Před publikem se jako zpěvák poprvé představil v roce 1957. Účasti v pěveckých soutěžích ho dovedly až k prvnímu angažmá v kavárně Vltava. Jde o pozoruhodný začátek příběhu, který v Česku nemá obdoby.

Rodina Karla Gotta

Podle webu Wikipedia se dne 7. ledna 2008 v Las Vegas oženil s dlouholetou partnerkou Ivanou Gottovou (tehdy Macháčkovou), se kterou měl dvě dcery Charlottu Ellu a Nelly Sofii. Web iPrima uvádí, že se tyto dcery vedle hudby zamilovaly také do tance, který nyní hraje v jejich životech důležitou roli. Jeho manželka Ivanka se původně plánovala živit jako herečka, ale po nezdařeném studiu herectví se přestěhovala do USA. Po svatbě s Karlem si dle webu Fdb zkusila moderování ve VIP zprávách na Primě.

Kvíz o Karlu Gottovi

Otestujte si své znalosti ohledně života nejslavnější české osobnosti Karlu Gottovi. Nejpozoruhodnější momenty jeho kariéry měly bezkonkurenční vliv na naší hudební scénu. Věděli jste o těchto zajímavých faktech?

Kvíz: S oslavou Dušiček se pojí zvyky, které vychází z jejich původu. Je vhodný čas si znalosti otestovat

Úspěchy

Dlouhý seznam úspěchů podle webu KarelGott obsahuje zejména rekordních 42 vítězství v anketě Zlatý slavík (resp. od roku 1996 Český slavík). Mezi roky 2009 a 2011 získal například Medaili za zásluhy 1. stupně, kterou mu udělil sám prezident České republiky Václav Klaus. Dále v tomto období převzal také Řád Jurije Gagarina a pamětní Medaili Josefa Jungmanna. Svůj odkaz nejen v hudebním světě si budou generace připomínat ještě dlouhá léta. Jeho unikátní charisma a dobrosrdečnost si dobře pamatují fanoušci všech věkových kategorií.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]