Lékaři její matce doporučovali potrat: Dnes nemá ruce, ale na videu je hvězdou

Fotografie: Depositphotos

Dívka neměla jednoduchý start do života. Jako dvouměsíční miminko ji opustila matka. Navíc se narodila bez rukou. Nyní se stala světoznámou.

Před pár lety vyhrála čtrnáctiletá Alberta Mosnegutu televizní soutěž „Rumunsko má talent“. Pro každého teenagera by to byl úctyhodný výkon, ale Alberta, jejíž umělecké jméno je Lorelai, zvítězila díky zpěvu a hře na klavír, přestože se narodila bez rukou a stehenních kostí. Pozoruhodný videozáznam jejího vystoupení ukazuje, že porotce i diváky dohnala k slzám, než povstali k potlesku vestoje.

Jak bude na klavír hrát?

Publikum bylo dojato k slzám nejen krásou jejího zpěvu. Zjevně je dojala i neuvěřitelná elegance, s jakou Lorelai překonává těžké postižení. Zpočátku se zdálo, že lidé nevědí, co mají očekávat. Protože se Lorelai narodila bez stehenních kostí, je velmi malá a může vypadat mladší, než je. Když Lorelai vystoupila na pódium, řekla, že bude zpívat a hrát na klavír. Záhadně se jí jeden z porotců zeptal: „Promiňte, ale jak budete hrát na klavír?” Lorelai bez meškání odpověděla, že nohama.

Její první konkurz do rumunské talentové show sklidil velké ovace a poslal ji dál do soutěže. Nakonec vyhrála celý rotěže čník soua v neposlední řadě si získala srdce po celém světě. Její neuvěřitelný výkon si můžete poslechnout a prohlédnout ve videu níže. Není divu, že toto video má na YouTube přes 5 milionů zhlédnutí!

Rodiče se jí zřekli

Lorelain inspirativní příběh začal dávno předtím, než se objevila zářivá světla soutěže. Když se narodila, lékaři si mysleli, že bude žít jen několik dní, a její rodina ji opustila. Život jí zachránila Veronica Parvulescu, která si říká „Matka Vio“. Lorelai do tří let nemluvila a do čtyř let nechodila. Přesto se o ni Matka Vio nepřestala starat a povzbuzovat ji. Od kojeneckého věku ji dávala mezi prsty tužku, aby podpořila rozvoj motorických schopností. Lorelaina jemná hra na klavír je důkazem výjimečné péče matky.

Fotografie: Freepik

Každý má právo na život

Lorelaino první televizní vystoupení se uskutečnilo několik týdnů před rumunským Pochodem pro život (vystupující proti potratům). Její příběh se stal dojemným příkladem toho, proč potrat nikdy není řešením. Jedna z matek, napsala, že Lorelai je dítě jako všechny ostatní děti – se životem stejně důležitým jako život kohokoliv jiného. Rumunsko je druhé na světě, pokud jde o celkový počet potratů v porovnání se skutečným počtem obyvatel.

Bez obětavé péče matky Vio o postižené dítě s nejistou budoucností, by Lorelai nikdy nerozkvetla v talentovanou mladou ženu, kterou je dnes. Lorelai říká: „Mým posláním je dělat svět šťastnějším prostřednictvím mého psaní a mých písní.” Výhru z vítězství v soutěži „Rumunsko má talent“ plánuje použít na byt se specializovaným nábytkem, aby se mohla soustředit na pokračování své pěvecké kariéry. Přejeme Lorelai hodně štěstí v její jistě skvělé kariéře!

Zdroj: Sosialnytt