„Obejměte své děti, z mého se stal anděl,“ vyzývá matka, která přišla o svého 7letého chlapečka. Nikdo ho nezachránil

Fotografie: Depositphotos

Smrt dítěte je jedna z nejhorších věcí, jež se může stát. Své o tom ví maminka, která během chvíle přišla o syna. A stále není jasné, proč musel zemřít.

Tragédie, která postihla celou rodinu, ale i všechny přátele, zatím zůstává bez jasných odpovědí. Jisté je, že malý chlapec onemocněl a po zhoršení zdravotního stavu byl převezen do nemocnice. Tady už se lékařům nepodařilo chlapce zachránit. Zoufalá maminka posílá vzkaz všem rodičům. Život je tak křehký a může skončit velmi náhle a nečekaně.

Střevní viróza se začala rychle zhoršovat

Mario byl zdravý chlapec. Jeho rodiče si ho vymodlili. Narodil se až po mnoha marných pokusech o otěhotnění, a byl tak jejich jediným dítětem. Jednoho dne onemocněl, dva dny měl teplotu a průjem. To, co vypadalo jako běžná střevní viróza, se změnilo během pár hodin v akutní stav. Třetí den ráno se chlapec probudil a měl velké bolesti hrudníku. Těžce dýchal, objevila se horečka, křeče a krvácení z nosu a úst.

Rodiče okamžitě zavolali záchrannou službu. Lékaři v nemocnici dělali, co mohli. Převezli ho na jednotku intenzivní péče. O vážném stavu svědčilo i to, že se ho snažilo zachránit 15 lékařů v jednu chvíli. Po čtyřech hodinách však boj o jeho život prohráli. Chlapec nakonec zemřel, zatím z neznámých příčin.

Fotografie: Freepik

Příčina smrti stále není potvrzena

„Měla jsem jedno jediné vymodlené dítě, které jsem počala s velkými obtížemi. Vychovala jsem ho s velkou láskou. Bylo to skvělé dítě a teď je z něho anděl,“ vypráví zdrcená matka. „Můj chlapec neměl žádný zdravotní problém, donedávna chodil do školy. Bylo tam 25 lidí, kteří se ho snažili zachránit. Všechno se stalo velmi rychle,“ dodává.

Mariův příběh se dostal i do médií, protože to byl už druhý případ náhlého úmrtí dítěte v řecké Soluni během několika dní. Lékaři se tak snažili objasnit příčinu, která vedla k jeho smrti. Předběžná vyšetření ukázala, že chlapec měl v těle zárodek legionely, jež způsobuje legionářskou nemoc. Často se vyskytuje v klimatizaci a může vést až k úmrtí. Přesto ještě definitivně neurčili, co mohlo za smrt malého Maria.

Smrtelné infekce u dětí jsou vzácné

Jeden z lékařů podotkl, že náhlé infekce u dětí, které způsobí smrt, jsou velmi vzácné, ale prostě se stávají. Každý rok se objeví několik takových případů, kdy zdravé dítě náhle zemře na encefalitidu, meningitidu nebo jinou vážnou infekci. Předcházet těmto případům jde jen velmi těžce. Maminka chlapce nechtěla příliš komunikovat s médii.

Řekla, že nechce být mediální hvězdou, ale poslala vzkaz lékařům. „Vyjadřuji velké poděkování všem lékařům, kteří se snažili zachránit synovi život. Čtyři hodiny se ho snažili udržet naživu.“ Poděkovala hejtmanovi za to, že se postaral o pohřební procedury, protože toho nebyli v prvních dnech schopni. Smutný rozhovor zakončila zdrcená maminka slovy: „Všichni ostatní rodiče by měli jít obejmout své děti…“

Zdroj: Diaforetiko

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*