Nejlepším hnojivem při pěstování orchideje je obyčejný česnek. Stačí ho jen smíchat s vodou

Chcete si vyzkoušet pěstování orchideje. Pokud se obáváte neúspěchu, zkuste to jinak. Během měsíce rostlina krásně vykvete. Pokud jste už v minulosti pěstování zkusili a nebyli jste úspěšní, řekneme vám, proč tomu tak bylo. Nepoužíváte surovinu, která na rostlinu působí až zázračně. Není to ani chemické hnojivo, ani jakékoliv přírodní hnojivo. Je to známá potravina, kterou používáte v kuchyni. Poznáte ji jak podle tvaru a vzhledu, tak hlavně podle vůně. Jedná se totiž o česnek.

Pomáhá nejenom lidem, ale i rostlinám

Česnek dost možná znáte jako potravinu, kterou využíváte sami pro sebe. Je znám jako přírodní antibiotikum a díky celé řadě prospěšných látek dokáže výrazně pomoci vašemu zdraví. A když funguje na člověka, může fungovat i na další živé organismy. A to i na květiny. Když chcete, aby vaše pěstování orchideje bylo úspěšné, nebojte se ho po používat. I když to může znít skutečně velmi zvláštně, realita je taková, že opravdu dokáže podpořit růst a také tvorbu květu. Jak na to? Poradíme vám.

Co budete potřebovat?

Jsou to jenom dvě věci, které budou třeba k tomu, aby bylo pěstování orchideje hračkou. Jednu složku již znáte a je to samozřejmě česnek. Pokud je to možné, používejte ten kvalitní český, nikoliv různé čínské alternativy. Druhou složkou je obyčejná voda z kohoutku. A jak by měla vypadat výsledná kombinace? Použijte na ni:

  • 1 litr vody
  • 3 stroužky česneku

Jak si česnekový roztok připravit?

Co budete potřebovat, to již víte. Nyní se podívejme také na to, jak si daný roztok vlastně připravit. Jak už dokládá počet ingrediencí, nepůjde o nic složitého. Nejprve napusťte do hrnce litr vody, kterou dejte na sporák a začněte ji vařit. Vařte ji zhruba minutu a potom ji nechte pomalu vychladnout na pokojovou teplotu. Do takto převařené a chladné vody dejte vylisovaný česnek. Ten ve vodě nechte louhovat minimálně 24 hodin. Ideální je však dvojnásobek času.

Tento česnekový roztok použijte jako závlahu

Pamatujte na to, že při pěstování orchideje by nemělo docházet k tomu, že ji budete zalévat shora. Je třeba mít květináč s otvory a misku, do které bude voda nalévána a bude se vsakovat do zeminy ze spodní části. A právě toho se držte i při použití česnekového roztoku. Ten nalijte do misky a nechte zeminu v květináči, ať česnekovou vodu postupně nasává, dokud nebude plně absorbována. Následně máte celý proces za sebou. Další dny už zaléváte opět klasicky, podle toho, jak máte velký květináč, podle toho jak velkou máte květinu, nebo podle toho, jaké je roční období.

Česnekový roztok používejte jenom jednou měsíčně

A jak často používat samotný česnekový roztok? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Ideální je jednou měsíčně. Vždy však postupujte podle našeho návodu. Tedy tak, že si vytvoříte vždy nový a čerstvý. Pokud byste používali starší, mohlo by to vaší rostlině naopak ublížit, což zcela určitě nechcete.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]