Nora Fridrichová vede spor s vedením České televize z důvodu zrušení jejího pořadu 168 hodin. Každý uvádí jinou příčinu konce oblíbeného týdeníku.
Dlouholetá moderátorka České televize Nora Fridrichová se nechce smířit s ukončením jejího pořadu 168 hodin, respektive s důvody jeho zrušení. Ostře se obula do vedení ČT, stojí si za tím, že pořad byl zrušen z politických důvodů. ČT se však brání, vedení tvrdí, že reportáže neměly tak vysokou kvalitu, jak by měly mít, a během natáčení vznikaly spory.
Byla to pro ni naprostá novinka
Nora Fridrichová a Česká televize vedou spor o zrušení jejího pořadu 168 hodin. ČT si stojí za tím, že pořad vysílal nekvalitní reportáže, moderátorka zase tvrdí, že za jeho koncem stojí politické motivy. Navíc si stěžuje, že se o rozhodnutí ČT dozvěděla těsně před svou dovolenou. Informace o zrušení údajně přišla ze dvou zdrojů. Potvrzena byla až po karlovarském filmovém festivalu, kam mimo jiné dorazili i politici a zákulisní hráči pořadu, jak uvádí SeznamZprávy.
Přestože moderátorka nemá žádné důkazy v rukou, stojí si za svým názorem, a sice že zrušení pořadu je důsledkem politických tlaků. Stejně tak uvádí, že by ČT mělo svým divákům vysvětlit, proč se pořad 168 hodin ruší, aby se nevytvářely spekulace. Dle Nory Fridrichové se důvody zrušení pořadu postupem času neustále měnily, až nakonec zcela dopadly na hlavu její a jejích kolegů. Má pocit, že z toho celého vychází jako člověk, který vůbec neví, co dělá, jak informuje Extra.
Celým Českem otřásla nečekaná novinka ohledně natáčení oblíbeného pořadu Ano, šéfe!
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Celé pondělní odpoledne se pak neslo v duchu řešení otázky, proč se pořad 168 hodin ruší. Atmosféra byla napjatá. Generální ředitel Jan Souček se k jednání z důvodu pobytu na dovolené připojil online, ovšem celou dobu svolání mimořádné porady zpochybňoval. Zrušením se totiž zabývá Rada ČT, což dle názoru Jana Součka je zákon porušující chování. Program vysílání by Rada ČT neměla řešit.
Moderátorka nesměla říct své stanovisko
Nora Fridrichová dokonce na jednání nesměla vystoupit se svým stanoviskem. Rada ČT tomu svým hlasováním zabránila, za což byl ředitel Souček rád. Nechtěl z toho dělat veřejný tribunál. Naposledy ještě dodal, že týdeník zrušil také z důvodů zveřejněné esemeskové komunikace mezi Fridrichovou a jejím bývalým kolegou Markem Wollnerem. Konverzace mu připadala velice intimní, dokonce použil slovo „masturbační“. Ovšem neuvedl, že některé nevhodné výrazy do komunikace vnesl právě Wollner. Na SvětěKreativity jsme nedávno psali o ukončení natáčení Ano, šéfe!
Napište komentář