Test funkčnosti mozku: Hádanka, která 87 % lidí mate. Najdete na obrázku chybu? Pokud ano, tak vám gratulujeme

Fotografie: Canva

Různé kvízy a hádanky jsou zpestřením jinak všedních dnů. Pomáhají trénovat nervy v mozku, a udržovat ho tak v dobré kondici.

Jestliže vás také baví luštit křížovky, hádanky, různé přesmyčky či sudoku, tak náš test vás určitě také zaujme. Protrénuje váš postřeh i logický úsudek. Kdo chce až do vysokého věku zůstat duševně fit, měl by se věnovat tréninku mozku. Ten nesmí zahálet, protože mu to vůbec nesvědčí. Pak člověk zleniví a nechce se mu vůbec nic dělat. A to je cesta, kterou byste se asi vydat nechtěli.

Jak trénovat paměť

Ve stáří paměť slábne. Zapomínání je také jednou ze známek nastupující demence. Vzhledem k tomu, že se vyššího věku dožívá stále více lidí, stále častěji se lékaři potýkají s léčbou demence, jež se u lidí ve starším věku často vyskytuje. Cvičení na trénování paměti není vlastně vůbec složité. Stačí se třeba zpaměti naučit telefonní čísla vašich blízkých a nespoléhat se jen na to, že je máte v kontaktech v mobilním telefonu. Paměť se perfektně cvičí také učením se cizímu jazyku. Tak neumíte-li ještě korejsky, tak hurá do toho.

Dobře se podívejte na obrázek

Náhledový obrázek tohoto článku má poměrně jednoduchý námět. Mladý chlapec si hraje na dřevorubce a pustil se do kácení vysokého stromu. O jaký druh jde, je v tomto příběhu zcela jedno. Vaším úkolem je na obrázek se pořádně podívat a dobře si ho prohlédnout. Vyskytuje se totiž na něm chybička, která by tam určitě být neměla.

Podařilo se vám odhalit nedostatek obrázku?

Nyní přišel čas, abychom vám odhalili pravdu, tedy to, co je na náhledovém obrázku špatně. Když se dobře na něho podíváte, vidíte strom, který je již částečně podsekaný. Mohl to ale chlapec zvládnout motykou, kterou má v rukou? To asi sotva, že. Takže toto je ona hledaná chybička.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*