Ovesná kaše může být lahůdkou. Základem je správný postup přípravy

Ovesná kaše je pro mnoho synonymem něčeho nedobrého. Důvodem jsou předsudky. Stačí správná příprava a vznikne dokonalá lahůdka. O tom vás jednoduše přesvědčíme.

Vařte s předstihem

Když se vaří ovesná kaše, je vhodné myslet do budoucna. Pokud si ji chcete dát ráno k snídani, je třeba začít už večer. To se smíchají ovesní vločky s mlékem, lehce se svaří a potom se odstaví z tepla. Takto necháte odpočívat až do rána. Po probuzení jídlo dokončíte a bude dokonalé. Ideálním poměrem je 1 litr mléka na 8 lžic běžných neochucených ovesných vloček.

Zkuste různé příchutě

Ovesná kaše může být velmi dobrá také proto, že se nebudete bát kombinovat různé příchutě. Na dochucení mlže přijít vhod skořice, čokoláda, ale i máslo nebo vanilka. Také se nebojte experimentovat s mlékem. Kromě klasického kravského plnotučného můžete zkusit i to sójové, nebo třeba to rýžové. Uvidíte, jak zajímavě to přidá na chuti něčeho, tak běžného, čím je ovesná kaše.

Bez másla to nejde

Máslo vše nejenom zjemní, ale stejně jako každý tuk je nositelem chuti. Nejenom, že byste máslo měli bezpodmínečně použít, ale rozhodně jím nešetřete. A také zapomeňte na jakékoliv náhražky, jelikož kvalitní máslo nikdy ničím nenahradíte.

Když nemáte vločky, zkuste něco jiného

Standardní ovesná kaše se připravuje z ovesných vloček. Co když je nemáte? Nemusíte zoufat, protože existují i alternativní recepty. Použít se dá třeba i kulatá rýže. Co vznikne? Populární mléčná rýže, kterou znáte z obchodů. Mnoho lidí nadá dopustit ani na jídlo, kterým je krupicová kaše. I tady je jasné, bez čeho se neobejdete. Je to dětská krupička. A kdo raději slanou verzi kaše, ten by se neměl bát použít pohanku.  V tu chvíli může vzniknout samostatné jídlo i zajímavá příloha.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]