Pití sklenice vody každý den po probuzení má pozitivní vliv na zdraví

Voda je životodárnou tekutinou. Na co všechno má vliv, pokud si každý den dáte jednu sklenici hned po ránu? Budete velmi překvapeni. I když to vypadá jako něco běžného a samozřejmého, realita je jiná. Mnoho lidí vůbec nesnídám, natož aby snad každý den pila sklenici vody. Vy buďte jiní a zkuste to také. Uvidíte, že už po pár dnech budete jasně pociťovat řadu změn. Jak běžná voda váš život ovlivní?

Pijte správné množství vody

Aby se účinky skutečně dostavily, je třeba také pít správné množství vody. Jaké to je? Mělo by se jednat o množství zhruba 750 mililitrů každý den ráno. V prvních dnech se to sice může zdát jako velké množství, ale po několika dnech si na to již zvyknete a vypijete toto množství bez problémů. A proč právě tolik? Uvědomte si, že jste celou noc, tedy po dobu zhruba 8 hodin nic nepili. Vaše tělo tak může být dehydrované. Tímto doplníte potřebné tekutiny velmi rychle.

Pijte správnou vodu

Myslete také na to, jakou vodu pijete. Která je jediná a správná? Je to ta z kohoutku. Rozhodně se nesmí jednat o vodu jakkoliv ochucenou, stejně jako se nesmí jednat o vodu, která obsahuje bublinky. Musí se jednat o vodu výhradně jenom neperlivou, a to z běžného vodovodního řadu. Ve většině lokalit má tato voda mnohem větší kvalitu, než voda balená.

Pozor však na rizikový obsah chloru, popřípadě jiných látek. Zde doporučujeme využít různé filtrační konvice, které čistotu vody výrazně zvýší. Pokud ji nemáte a nechcete do nich investovat, natočte si vodu už večer a do rána ji nechte odstát. Chlor alespoň částečně vyprchá.

Po vypití vody nejezte

Vypít vodu je třeba hned po ránu. Jakmile se vzbudíte, zamiřte do kuchyně a dejte si sklenici se 7 dcl vody. Poté můžete vykonávat běžnou denní rutinu, jako je hygiena, čištění zubů či oblékání. Až za 40 minut po vypití dané sklenice je možné jíst, popřípadě pít tolik populární kávu, nebo čaj. Tento interval je bezpodmínečně nutné dodržet.

Jak zlepšíte své zdraví?

Pravidelné pití vody po ránu dokáže zlepšit vaše zdraví v mnoha směrech. Po měsíci můžete pozorovat třeba to, že budete mít mnohem nižší krevní tlak, což vám jistě potvrdí také lékař při měření. Dále nezapomínejte na to, že po měsíci může dojít i k tomu, že budete mít mnohem nižší krevní cukr, což lze také jednoduše potvrdit testy.

V některých případech se však různé účinky mohou objevit ještě dříve. Za pouhých 10 dní můžete zlepšit trávení svého těla a napomoci mu, aby mnohem lépe zpracovávalo jednotlivé potraviny. Také připomeňme, že zhruba za týden se dá tímto způsobem efektivně zbavit zácpy.

Voda pomůže i na jiné neduhy

Výše zmíněné problémy jsou rozhodně těmi hlavními. Nutno ale říci, že pravidelné pití vody v dostatečném množství může mít i další pozitiva. Můžete eliminovat bolesti hlavy, stejně jako například i bolesti svalů. Lze zamezit také natékání vašeho těla, hlavně potom nohou a kotníků. Pravidelné pití vody také napomáhá při hubnutí, stejně jako může pomáhat i v případě, že trpíte nevolností, nebo jinými žaludečními problémy. Voda je také velmi důležitá pro zajištění správné činnosti vnitřních orgánů, hlavně potom vašich ledvin, které budou fungovat tak jak mají.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]