Plata od vajec nevyhazujte. Lze z nich vyrobit mnoho praktických věcí

Pokud rádi tvoříte zajímavé a nevšední věci, jste na správné adrese. Dnes tu máme něco, kde využijete plata od vajec. Tím potěšíme každého, kdo se rád obklopuje podomácku vyrobenými předměty a dekoracemi, ale také všechny ochránce přírody, kterým je líto plata házen jen tak do odpadků, když se nedají už zrecyklovat. Nabízíme vám naprosto unikátní nápady na využití obyčejných papírových krabiček na vejce.

Možná tak budete překvapeni, co se všechno z nich lze vyrobit. Snadno si tak ozdobíte a zkrášlíte vaše domácí prostředí, nebo třeba i zahradu.

Vejce má hromadu využití

Většina z nás konzumuje vejce téměř každý den. Někdo je má rád natvrdo, někdo naměkko, někdo si udělá míchaná vejce a někdo si je dá jen tak samotné. Jisté je ale jedno, vejce patří k nejpoužívanější potravině na světě a je to základ většiny pokrmů.

Nevyhazujte skořápky a kartony!

Pokud si chcete dát vejce k jídlu, musíte si ho první samozřejmě obstarat. Pokud máte doma slepičky, je to pro vás snadnější. V opačném případě musíte navštívit obchod, kde vejce prodávají. Většinou jsou vejce k dispozici ve speciálně vyrobených papírových obalech. Většina z nás tento obal po využití všech vajec vyhodí nebo schová pro uskladnění dalších vajíček. Mnohem méně lidí však ví, že tento obal lze využít i jinak. Stejně tak lze využít vaječné skořápky. Několik takových nápadů vám nyní nabídneme.

Nápady, které potěší

Z kartonu si můžete vytvořit například držák na majonézy, omáčky a dresingy, který umístíte do dveří lednice. Karton můžete také rozstříhat na jednotlivé díly, nabarvit je a vytvořit z nich krásný 3D obraz. Stejně tak ho můžete využít jako košíček na cukroví nebo umělé kytičky. Hodí se rovněž jako odkládací místo pro krejčovské potřeby (nitě, jehly, knoflíky, látky). Lze z něj vyrobit také krmítko pro ptáčky, které zavěsíte na strom venku na zahradě. Také do něj můžete dát hlínu a začít pěstovat rostlinky.

Možností je také odkládací místo pro nejrůznější bavlnky, či to může být hračka pro děti. Dokonce si z nich můžete vytvořit sedací soupravu, nebo krásný vánoční stromek. Jak říkáme, ve fantazii se meze nekladou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]