Podívejte se na snadný způsob, jak vyčistit šperky

Dopřejte svým cenným šperkům péči, kterou si zaslouží, pomocí těchto bezpečných a účinných metod čištění!

Nezáleží na tom, zda si ceníte své šperky kvůli své peněžní hodnotě nebo sentimentální vzpomínce, stojí za to věnovat trochu času a úsilí, abyste je udrželi v čistotě a krásně lesklé! Koneckonců, šperky jsou pravidelně vystavovány prachu, znečišťujícím látkám, potu, parfémům, laku na vlasy a dalším zdrojům nečistot. Všechny mohou přilnout na povrch vašich šperků a časem otupit jejich vzhled.

Už nemusíte mít strach z náhodného zničení svých oblíbených prstenů, náhrdelníků a náramků. Poradíme vám, jak na bezpečné a efektivní způsoby čištění šperků.

Jak čistit šperky bezpečně a efektivně

Jak čistit zlato

Naplňte malou misku jedlou sodou a přidejte kapku mýdla. Vložte své zlaté šperky do směsi sody a promíchejte. Můžete použít kartáč s měkkými štětinami, pokud je nutné uvolnit tvrdší nečistoty. Poté opláchněte studenou vodou a zcela vysušte.

Jak čistit stříbro

Existuje několik různých metod, které můžete použít k čištění stříbrných šperků. První a nejpohodlnější metodou je použití stříbrných ubrousků. Odstranit poskvrnění a obnovit lesk ve stejnou dobu s jejich pomocí zvládne každý a můžete také použít k čištění zlata, mosazi a mědi.

Další metodou, kterou můžete použít k čištění stříbra, je pasta na pečení. Stačí přidat malé množství vody do nějaké jedlé sody, dokud nevytvoří pastu. Použijte ji k drhnutí stříbrných šperků, pak je opláchněte a dokonale vysušte.

Konečně, pokud je vaše stříbro opravdu poskvrněné, můžete použít cínovou fólii, která vám pomůže jej odstranit. Vložte do malé misky s kusem fólie, pak posypte nějakou jedlou sodu na fólii. Nalijte šálek nebo dva horké vody na šperky a jedlou sodu. Nechte působit asi 20 minut, pak šperky vyčistěte starým kartáčkem na zuby.

Jak čistit diamanty, drahokamy a platinu

Diamanty a další drahé kameny vyžadují zvláštní péči, abyste je udrželi dlouho jiskřící, bez poškození. Malý kartáček vydává speciální čisticí prostředek, který zanechává kameny vypadající nádherně, a je snadné se dostat i do těch nejmenších zákoutí. Vaše šperky budou dokonalé.