Podléháme kouzlu SCRAPBOOKINGU! 2. část

O existenci Scrapbookingu dnes ví celý svět. Tento fenomén pocházející z USA pohltil nespočet lidí a ukázal jim své nekonečné možnosti tvorby. Ano, Scrapbooking nezná hranice, nemá omezené možnosti a nikdy mu nedojdou nápady. V minulém článku jsme vás s Scrapbookingem blíže seznámili, řekli jsme vám, odkud se vzal i v jakých letech a článek jsme završili možnostmi, které vám nabízí. Dnes budeme v poznávání tohoto hitu směle pokračovat. Pokud vás tato kreativně nabušená technika zaujala a rozhodli jste se jí vyzkoušet, jistě se vám bude hodit menší slovníček nejdůležitějších pojmů. Ten jsme pro vás sestrojili a nyní se na něho společně podíváme. 

  1. Lift/lifting

    Scrapbooking stejně jako každé jiné umění a tvořenísdružuje lidi tak, že se mezi sebou navzájem inspirují. Mezi takové formy inspirace patří i tzv. „lift“ a funguje to tím stylem, že pokud se vám stránka, přání či jiný výrobek někoho jiného líbí, jednoduše ho „liftněte“. Je to obdobné jako na Facebooku, kde zase pro vás líbivý obsah „lajkujete“. Tady jde především o tu inspiraci. Vy si tento liftnutý výrobek necháte jako inspiraci a pomocí jeho jakožto předlohy si vyrobíte to samé. Zajímavost: nadšené scrapbookařky mezi sebou podobné lifty s oblibou pořádá. Jedna z nich vybere přání, podle kterého následně všechny ostatní tvoří to své.

  2. Sketch

    Sketchjinými slovy nákres budoucího dílaje nedílnou součástí Scrapbookingu. Ještě než se pustíte do tvoření, uděláte si hrubý náčrt toho, co vlastně chcete tvořit. Nejde o nic světoborného, neboť hodně umění, děl a výrobků vznikalo ze sketche. Ovšem i tak je dobré vědět, o co jde.

  3. Acid free

    S dalším pojmem se setkáte u speciálních scrapbookových papírů. Rozhodně to není tak, že byste doma vyhrabali kancelářské papíry a s nimi tvořili. Jakmile u papíru – ale i jiných materiálů -naleznete pojem i bude vám jasné, že neobsahuje kyselinu a to je dobře. Kyselina postupem času papír rozkládá a tím by mohlo dojít ke znehodnocení vašeho díla – což by byla škoda. Scrapbookové papíry kyselinu neobsahují – snažte se vyhledávat všechny pomůcky s označením „acid free“ – a proto je velice důležité pracovat jenom s nimi, chcete-li, aby vaše dílo vydrželo pořád tak stejně krásné.

Obrázek: vi.sualize.us

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]