Podléháme kouzlu SCRAPBOOKINGU! 1. část

Slyšeli jste již o pojmu známém jako Scrapbooking? Pokud ne, pak věřte, že jste jedni z mála, neboť tento fenomén doslova pohltil celý svět a jeho kouzlu a nekonečným možnostem podlehly tisíce lidí. My jsme pro vás připravili dva díly o této kreativní činnosti, prostřednictví kterých vás se Scrabookingem nejen seznámíme, ale zároveň vám řekneme, co je zač, kde se vzal, jaké s ním máte možnosti a celé to zakončíme užitečným slovníčkem pojmů, který ocení především ti, jež se Scrapbooking pokusí ochutnat na vlastní kůži. Půjdete s námi prozkoumat tento fenomén?

Co je to Scrapbooking?

Slovíčko „scrapbooking“ pochází ze dvou anglických slovíček„scrap“ neboli výstřižek, ústřižek, zbytek a „book“ což v překladu znamená kniha. Jinými slovy by Scrapbooking šlo označit za knihu výstřižků. Ovšem pozor – pod pojmem výstřižek si mnoho lidí představí nevzhledné kusy papíru či látky, které nemají systém ani řád – a o to ve Scrapbookingu rozhodně nejde. Pomocí této kreativně nabité techniky můžete vykouzlit prakticky vše, na co si jen vzpomenete – od originálních stránek do fotalba, přes osobitá přáníčka dělaná s láskou až po oznámení, notýsky, popisky, jmenovky, deníky – jedním slovem VŠECHNO.

Odkud Scrapbooking pochází?

Scrapbookingjinak rovněž  ScrapArtje původem z USA. Jeho počátky sahají až do 15. století staré Anglie a za nový rozvoj dnešního Scrapbookingu se zasloužila Marielen Christensen, která v roce 1980 zveřejnila sbírku svých rodinných pamětí o celkovém počtu 50 svazků v kroužkové vazbě. A tím spustila lavinu. Najednou se o tento pojem začala zajímat neskutečná spousta lidí, a proto se není čemu divit, že Scrapbooking dnes zná celý svět.

Možnosti Scrapbookingu

Nyní se společně podívejme na možnosti, jež vám Scrapbooking nabízí a blíže si je vysvětleme:

  • scrapbookový layout
  • cardmaking
  1. Scrapbookový layout

    Scrapbookový layoutjinými slovy též scrapbooková stránka s fotografieminadchne snad každého. Tady se skutečně můžete vyřádit, zapojit svou fantazii, nechat jí pracovat na plné obrátky a zachytit tak vaše jedinečné vzpomínky z vašeho života.

  2. Cardmaking

    Cardmakingjinými slovy též tvorba přáníčekje další velice zajímavá obdoba této činnosti. V tomto případě rovněž platí, že fantazie může pracovat na 110% a vytvořit tak můžete nejen přáníčka, ale i kartičky či jmenovky.

Obrázek: kaisercraft.com.au

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]