Poslední telefonát před smrtí Bartošové byl s Karlem Gottem. Odhalený rozhovor po 10 letech vyřešil záhadu

Fotografie: Depositphotos

Už je to deset let od tragédie, která zasáhla celé Česko. Národem milovaná zpěvačka spáchala sebevraždu. Poslední, s kým těsně před tím mluvila, byl Karel Gott.

Iveta Bartošová se před deseti lety rozhodla dobrovolně odejít z tohoto světa. K nešťastnému činu ji dovedly dlouhodobé psychické problémy i závislost. Ačkoliv se mnozí, včetně Karla Gotta, snažili Ivetě pomoci, zpěvačka se stáhla do ústraní. V osudný den pak policie potvrdila, že poslední krátký hovor z jejího telefonu proběhl právě s Karlem Gottem, jak zmiňuje deník Expres. Chtěla se jen rozloučit?

Poslední, s kým mluvila, byl Karel Gott

Iveta Bartošová odešla 29. dubna 2014, když skočila pod vlak v blízkosti svého bydliště v Uhříněvsi. Od její smrti uplynulo deset let a u této příležitosti na ni v médiích zavzpomínala celá řada slavných osobností. Rovněž bylo připomenuto, že posledním, komu Iveta těsně před svou smrtí volala, byl Karel Gott. Toho považovala za svůj vzor, později se z něj stal Ivetin kolega i přítel.

Právě Karel Gott byl jedním z těch, kteří se snažili Ivetě podat pomocnou ruku v době, kdy bojovala s psychickými problémy a závislostí na alkoholu. Tou dobou se však zpěvačka stáhla do sebe a pomoc odmítala.Neustále mi tvrdila, že je v pořádku, že to bude dobré. Lidsky mne to velmi mrzí, protože jsem společně s kolegy tušil, že se může stát něco strašného,“ řekl tehdy Gott Blesku po několikadenním mlčení po Ivetině smrti.

Ivana Gottová naštvala Karlovy fanoušky. Nesplní slib, o kterém sní veřejnost už dlouhé roky

Karel Gott nechtěl tragédii komentovat

Nikdy však nebylo prozrazeno, co přesně se událo během rozhovoru, který se uskutečnil 29. dubna v 10:15 a trval cca 50 vteřin. Pod koly vlaku zemřela Iveta o hodinu později, v 11:29. Zda u přítele hledala útěchu, nebo se jen chtěla rozloučit, to už se nejspíš nikdy nedozvíme. Karel Gott sám tragédii nechtěl příliš mediálně komentovat.

koleje
Fotografie: Freepik

„Milí příznivci, je to pár minut, co jsem se dozvěděl tu hroznou zprávu. Je to velká lidská tragédie, proto upouštím od jakýchkoliv vzpomínek na Ivetu… Cokoli v tuto chvíli říct, je zcela zbytečné,“ napsal podle deníku Super na svůj facebookový účet. Poslední krátký telefonát mezi bývalými kolegy potvrdila i policie.

V prvních chvílích po tragické události musela policie brát v potaz i možné cizí zavinění. Krátce tak byl v podezření i její manžel Josef Rychtář. Vyšetřování jej však očistilo a bylo prokázáno, že Iveta odešla z domu k trati sama a dobrovolně. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí milované zpěvačky Mandisy Hundleyové, která bojovala s depresemi. Bylo jí 47 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*