Při správné péči vám bude vánoční hvězda kvést každý rok

Vánoční hvězda je populární květinou, kterou skvěle vyzdobíte svou domácnost. Ne každý se o ní umí starat. My vám ukážeme, jak na to. Díky tomu bude tato krásná květina zdravá, silná a také krásná. Hned na úvod musíme říci, že se jedná o poměrně nenáročnou rostlinu.

Důležitá je správná teplota

Začneme obdobím, které je nyní aktuální. Tedy zimou. To vánoční hvězda vyžaduje spíše chladnější teploty. Pokud ji budete mít na místě, kde se teploty pohybují v rozmezí 15–20 stupňů Celsia, je to pro ni úplně nejlepší prostředí, ve kterém se jí bude během zimy skvěle dařit.

Pokud se máme dotknout i pěstování v létě, tak to platí pravý opak. To jí chlad příliš nesvědčí a neuděláte chybu, pokud ji na letní měsíce umístíte třeba na terasu, stejně jako i na váš balkon. Bude tak mít dostatek tepla ke svému vývoji.

Nezapomeňte na zalévání

Vánoční hvězda sice dokáže vydržet nějaký ten den bez vody, ale nedoporučujeme to. Opět začneme tím, jak se o ní starat nyní, v průběhu prosince. Určitě je na místě mírné zalévání každý den, aby byla půda stále vlhká. Zároveň by však neměla být nijak přemokřená. Podobně můžete pokračovat v zalévání i během léta. Vzhledem k teplotám však dávku vody přidejte.

Specifickým měsícem v pěstování je období od začátku února až do konce března. To je třeba upravit dávky vody tak, že bude stačit zalévání zhruba jednou, maximálně dvakrát týdně. A to v menším množství.

Zajistěte velký květináč

Nyní, v zimním období už ji nepřesazujte. K tomu je ideální doba až po skončení zimy, Tedy ve zmíněném rozmezí od února do března. To já dopřejte přesazení jak do čerstvé zeminy, tak i do většího květináče, který může pomoci jejímu vývoji. Příští Vánoce se tak dočkáte toho, že vaše květina bude o poznání větší a krásnější.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]