Psychologický test, který nemůžete oklamat: Jaká tajemství prozradí vaše podvědomí? Zjistit to lze dřív než byste řekli švec

Fotografie: CanvaPhotos

Lidé mají dvě mozkové hemisféry: levou a pravou. Vědci prokázali, že mohou fungovat jinak. Držitel Nobelovy ceny za psychobiologii Roger Sperry zjistil, že jedna z hemisfér je dominantní.

Testování mozku jsou často zábavné a poučné „hry“, které nám pomáhají dozvědět se více o sobě samých a o způsobu našeho myšlení. Neexistují zde žádné správné nebo špatné odpovědi, pouze se testuje rovnováha mezi levou a pravou mozkovou hemisférou. Test mozku neměří znalosti jako hra na trénování mozku a není určen k rozvoji mozku, nicméně nám o našem mozku hodně napoví – výsledek uživatelům prozradí, jak moc používají levou a pravou mozkovou hemisféru.

Dominantní mozková hemisféra

Pokud chcete zjistit, která mozková hemisféra je dominantní, proveďte si tento jednoduchý test. Pomůže vám to analyzovat sebe sama. Které zvíře jste viděli jako první, když jste poprvé otevřeli tento článek? Na obrázku jste mohli vidět tygří hlavu, nebo opici visící na stromě.

Jestliže jste viděli visící opici

Pokud vás při pohledu na obrázek okamžitě napadlo, že jde o opici, máte aktivnější pravou mozkovou hemisféru. To znamená, že jste pravděpodobně kreativní člověk se spoustou inovativních nápadů. Jestliže narazíte na nějaký problém, nejprve se vždy spoléháte na svou intuici a až poté na kritické myšlení. Jste snílek, který se občas schovává do svého vlastního světa snů. Neměli byste však zapomínat, že život je realita, a měli byste tedy věnovat více pozornosti světu kolem vás.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Mezi vaše osobnostní rysy patří impulzivita, emocionalita, láska ke všem druhům kreativity a intuitivnost. Tyto vlastnosti vás často nutí dělat věci spontánně. K věcem mnohdy přistupujete velmi netradičně a obvykle se rozhodujete spíše na základě vlastních pocitů než logiky. Nemáte příliš v oblibě dodržování pravidel.

Je velmi pravděpodobné, že jste obdařeni hudebním nebo výtvarným talentem, případně máte sklony k jiným druhům umění. Rádi sníte a vaše sny se nakonec promění v cíle, na jejichž dosažení vynaložíte úsilí. Úspěch je zaručen, pokud vás vaše impulzivita nezaskočí v polovině cesty a nedonutí vás všechno pokazit.

Jestliže jste viděli tygří hlavu

Pokud jste nejprve spatřili tygří hlavu,  pravděpodobně již tušíte, že je u vás dominantnější levá mozková hemisféra. Jste analytický člověk, velmi cílevědomý a organizovaný. Když se setkáte s problémem, okamžitě zapojíte logiku, budete vypočítaví a objektivní. Často jste neoblomní, což nemá vždy úplně pozitivní dopad na váš život. Proto by bylo dobré, kdybyste občas naslouchali názorům vašich blízkých, kteří vám přejí jen to dobré a záleží jim na vás.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Máte rádi, když věci jdou podle plánu. Často si vytváříte seznamy úkolů, rozvrhy a časové plány a snažíte se je bezpodmínečně dodržovat. Máte jasně definované cíle a vypracujete způsob, jak jich dosáhnout, s podrobným popisem každého kroku. Ve vašem životě není místo pro nejasnosti. Jste realista, jenž ke všemu přistupuje z racionálního hlediska. Pohádky a fantazie nejsou pro vás. Bez ohledu na to, jak vznešené se vaše cíle mohou zdát ostatním, vy víte, že jsou realistické a dosažitelné.

Co to vše znamená

Ať už jste nejprve viděli opici nebo tygří hlavu, nezapomeňte, že obě mozkové hemisféry stejně nepracují izolovaně, ale společně a vzájemně se doplňují. I když máte více znaků ve své dominantní hemisféře, máte pravděpodobně i znaky druhé hemisféry – jen v o něco menší míře. Nyní alespoň víte, kterým vlastnostem byste měli věnovat pozornost.

Zdroj: VeryWellMind, Sagepub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*