Rady a tipy pro výběr zahradního nábytku

Velká terasa s sebou přináší s sebou příjemný komfort, ale bez pořádného zahradního posezení neplní svůj účel ani z poloviny. Základem je prostorný stůl natolik velký, aby se k němu vešli všichni členové rodiny a ideálně i zvaná či nezvaná návštěva. Stůl musí být doplněný pohodlnými židlemi a pro chvíle odpočinku se hodí též zahradní lehátko. Nepřehlédněte ani možnost příjemného venkovního posezení na balkónech, nebo terasách bytů- při jejich doplnění vhodným zahradním nábytkem se z nich stanou velmi příjemná místa jako stvořená pro příjemné chvíle odpočinku. V dnešní době se dostává do popředí ratanový nábytek na zahradu, ale je možno volit i jiné materiály. Zde Vám přinášíme několik tipů pro výběr zahradního nábytku:

1. Udělejte si seznam

Začněte přemýšlením o tom, jak má Váš zahradní nábytek fungovat. Chtěli byste, aby sloužil jako jídelna pro teplé letní večery a noci, nebo byste chtěli, aby byl zahradní nábytek využitý především během večírků a párty? Případně má zahradní nábytek nabízet spíše klidný čtecí a relaxační koutek? Pokud chcete především hostit neformální koktejlové večírky, pak nebudete potřebovat velký jídelní stůl, pokud chcete zahradní nábytek používat jako rodina pro obědy a večeře, pak bude jídelní stůl nezbytný.

2. Posaďte na vybraný zahradní nábytek

Pokud máte tu možnost, určitě se na zahradní židli nebo křeslo před jeho koupí posaďte a vyzkoušejte jeho pohodlí. Pohodlí zahradního nábytku je totiž stejně důležité jako jeho design. Z tohoto důvodu doporučujeme určitě dokoupit i polstry na zahradní nábytek, které Vám nejen poskytnou příjemné sezení, ale také jej barevně oživí a případně sladí s okolím.

3. Zajímejte se o údržbu zahradního nábytku

Zajímejte se o nutnost údržby zahradního nábytku a snažte se vybírat takové modely, které vyžadují jen minimální péči. O to více času si pak můžete dopřát pro relax na Vaší terase. Použití starožitného nábytku, případně nábytku z klasického dřeva se může zdát jako zajímavá volba, ale je nutno počítat se zvýšenou péčí o něj. Naopak většina kovů, teakové dřevo, cedr, případně ratanový nábytek z umělého ratanu- takzvaný polyratanový zahradní nábytek vyžadují jen minimální údržbu.

Široký výběr zahradního nábytku z ratanu, kovu, dřeva i plastu můžete najít například na www.i-market.cz (konkrétně na adrese www.i-market.cz/104-zahradni-nabytek )

Foto: i-market.cz

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]