Šití moderních kabelek ze starých riflí. Nebojte, zvládnete to!

Moje kamarádka Markéta se vzhlédla v kabelkách Rebecca a rozhodla se, že sama vyzkouší, jak si takovou kabelku zhotovit. Pokukovala po internetu a hledala informace. Zkoumala velikost kabelek, materiál, ozdoby či jiné doplňky. O tom, jak se pustila do svého prvního výtvoru, nám bude nyní vyprávět.

Na úplně první kabelku padla moje milovaná riflová sukně, ale vyšlo to a ve finále jsem toho vůbec nelitovala. Co bych neudělala pro krásnou a originální kabelku. Vychytala jsem různé drobnosti, zhotovila tak svůj první střih, který jsem vyrobila z kartónu a vymyslela další postup a časem jsem se vypracovala k takové kvalitě, že byl o kabelky docela velký zájem.šitá kabelkaZačala jsem se soustředit na značkové rifle Diesel, Replay a nakupuji samozřejmě v sekáči a jiných výprodejích, nebo mi staré rifle věnují sousedky a kamarádky. Pokud budete začínat se šitím, doporučuji použít úplně obyčejné rifle. Dále jsem si vyhledala obchod s levnými módními látkami, ať už jednobarevné, tygřího vzore či zebřího… Zjistila jsem, že kabelky vypadají moc dobře i v kombinaci s koženkou. Samozřejmě musíme pamatovat i na podšívku aby kabelka byla začištěná i uvnitř.

kabelka s řetězy

Fantazii se meze nekladou

Na vyztužení dna kabelky používám levné plastové podtácky, které přizpůsobím velikosti dna. Mohou být dětské, kytičkové, v podstatě to nepůjde vidět, tak je to jedno. Jde pouze o to, vyztužit dno kabelky, aby si zachovala svůj tvar a neprověsila se. Dno připevňuji pomocí přicvaknutím kancelářského koníka. Různé doplňující ozdoby jako jsou kamínky, nýtky, cvočky, řetězy, nakupuji na internetu nebo ve skladech tak, aby to vyšlo poměrně levně. Pokud však nehodláte kabelky šít na zakázku a jde pouze o jeden výrobek, můžete použít ozdoby běžně k sehnání v galanterii. K výrobě kabelky nestačí pouze šicí stroj, ale musíte si předem navrhnout celý postup a opatřit si kleštičky, kterými budete uchycovat řetězy, nýtky a jiné ozdoby. Pokud zvolíte místo nýtků třeba našití korálků a kamínků, ušetříte si další pomůcky i čas.