Škrtnutí zápalek bez krabičky. Poslouží obyčejná gumička

Jak na škrtnutí zápalek, pokud nemáte krabičku, nebo je rozmočená? Pomoci vám může obyčejná gumička. Zní to možná neuvěřitelně, ale jedná se o postup, která stoprocentně funguje. Znají ho třeba lidé v armádě, stejně jako ti, kteří tráví delší čas v přírodě. Ti se nemohou vždy spoléhat jenom na běžnou krabičku od sirek a musí znát i jiné, alternativní postupy.

Co budete potřebovat?

Pokud máte sirky a škrtátko, tak je to jednoduché. Co ale v případě, kdy potřebujete uskutečnit škrtnutí zápalek bez škrtátka? Je to jednodušší, než si myslíte. První věcí, kterou budete potřebovat, je jakákoliv obyčejná menší gumička. Potom stačí sáhnout do krabičky a vyndat z ní dvě zápalky. Tím seznam věcí, které jsou na škrtnutí zápalek o sebe u konce. A je samozřejmě jedno, jaké zápalky to jsou. Funguje to i s těmi zcela obyčejnými.

Navažte zápalku

Nyní vezměte gumičku, přehněte ji a navlékněte do ní jednu zápalku. A to tak, aby byla v gumičce doslova navázána a držela v ní velmi dobře. Vyzkoušejte, zda je vše utaženo a zda vše drží. Pokud ano, můžete vzít do ruky zápalku druhou, kterou navléknete do druhého oka gumičky. I zde zajistěte, aby v něm dobře držela a dala se použít. V tu chvíli máte k tomuto triku vše připraveno.

Zapalte zápalku

A jak, když škrtátko po ruce nemáte, jenom dvě sirky, které jsou spojeny pomocí gumičky? Je to snadné. Jednu sirku držte a potom chytněte tu druhou, kterou je potřeba natáhnout na vzdálenost, aby byla gumička napnutá. Potom ji opatrně pusťte. Zápalka vyletí velkou rychlostí směrem k zápalce druhé. Vaším cílem je dosáhnout toho, aby do sebe narazily hlavičkami. Jakmile se tak stane, jedna zápalka se rozhoří plamenem. V tu chvíli už můžete zapálit co potřebujete. Zní to až neuvěřitelně, ale funguje to. Přesvědčit se o tom můžete i na videu, které je jednoduchým návodem pro každého, kdo to chce zkusit.