Slavné míchané nápoje – Víte, které to jsou?

Drinky a koktejly činí jak alkoholický tak nealkoholický svět nápojů bezbřehým ve světě kreativity. Běžné nápoje je možné díky nejrůznějším přísadám pozvednout na vyšší level. Dnes se společně podíváme na nejslavnější nápoje, které jsou rozšířené po celém světě a některé jsou skutečně už hodně staré a obestřené rouškou dobrodružství.

Mojito

Patří asi mezi nejznámější míchaný nápoj, který je oblíbený nejen v letním období. Obsahuje limetku, bílý rum, třtinový cukr, mátu a perlivou vodu. Mojito si oblíbil dokonce požitkář Ernest Hemingway. Pradědeček drinku mojito je znám už od konce 16. století. V tu dobu byl znám předchůdce dnešního mojita zvaný „El Draque“. Tento drink z aguardiente – nerafinovaného předchůdce rumu, cukru, limetky a máty namíchal anglický korzár a drink pojmenoval podle svého nadřízeného a tím byl samotný anglický korzár, mořeplavec, obchodník s otroky a politik Francis Drake. „El Draque“ se prostřednictvím zámořských výprav rozšířil i do dalších latinskoamerických zemí. Tam se díky své výtečné chuti stal rovněž velmi populární. Dnešní mojito, jak ho známe,vzniklo až začátkem 20.století, kdy byl aguardiente nahrazen dnešním rumem.

Sex on the Beach

V roce 1987 mladý barman Ted Pizio prvně namíchal tento proslulý drink. Chtěl oslnit návštěvníky na pláži ve Ft. Lauderdale na Floridě. Ti tam jezdili trávit prázdniny. Drink hostům velmi zachutnal, a tak se zajímali o to, jak se tento chutný nápoj jmenuje? To ovšem mladého barmana docela zaskočilo, neměl ještě vymyšlený název pro svou novinku. Ale znal důvod, proč do Ft. Lauderdale mladí lidé jezdí trávit volný čas. Jednak kvůli plážím, ale také kvůli sexu. A tak se zrodil i název – „Sex on the Beach“.

Piňa Colada

Název pro tento drink pochází ze Španělštiny. Piňa představuje ananas. Ricardu Garciovi, jednomu z mnoha zaměstnanců španělského hotelu, při přípravě koktejlu Coco – Loco došly kokosy, ve kterých se tento drink podával. Tento drink obsahuje: kokosový juice, kokosový krém a rum. On se však rozhodl improvizovat a vyměnil kokosový ořech za vydlabaný ananas. Tímto  se Coco-Loco povzneslo do jiné dimense. Drink, který dříve chutnal jen po kokosech, byl najednou obohacen o chuť ananasu. To hosty zaujalo natolik, že ho žádali znovu a tím vznikl nový drink – Piňa Colada.

Obrázek: FreeDigitalPhotos