Nápadité letní nealkoholické drinky

Zkrátíme si úvod o přednášku ohledně pitného režimu. Během letního období, obzvlášť pokud teploty vyšplhají hodně vysoko, každý touží po doušku osvěžujícího nápoje. V dnešním článku vám přinášíme několik tipů na letní osvěžení, které nejen chutná, ale doplní vaše tělo o potřebné vitamíny a minerály.

Citrónová voda slazená medem

Kdo by neznal starou dobrou citronádu. K přípravě budeme potřebovat pouze 2 citróny a dvě polévkové lžíce medu. Jeden citron vymačkáme a smícháme se dvěma lžícemi medu a litrem stolní či minerální vody. Druhý citrón nakrájíme na kolečka a vhodíme do vody. Citron buď zbavíme kůry, nebo použijeme bio citrony. Před podáváním jemně zaprášíme skořicí a ozdobíme mátou.

Osvěžující okurková limonáda

Potřebovat budeme salátovou okurku, med, limetku, bezinkovou šťávu a samozřejmě led. Kousek okurky si odkrojíme a nakrájíme na kolečka. Ta bude sloužit spíš, jako dekorace. Zbylou okurku vložíme do mixéru spolu se šťávou z jedné limetky, med podle chuti (2 lžíce) a pár kapek bezinkové šťávy – zalijeme půl litrem vody. Vše rozmixujeme a přes cedník nebo plátno přecedíme. Podle potřeby ještě zředíme trochou vody a vložíme do nápoje drcený led a na kolečka pokrájenou okurku.

Jablečný nápoj se skořicí

Jablko nakrájíme na tenké plátky a zalijeme 0,5 litrem studené vody a přidáme kávovou lžíci mleté skořice. Necháme v lednici uležet minimálně dvě až tři hodiny a podáváme s drceným ledem. Kombinace jablíček a skořice pomáhá normalizovat metabolismus a čistí trávicí trakt.

Vitamínová bomba

Jeden pomeranč, jeden citron společně s karotkou a ananasem proženeme odšťavňovačem a smícháme s minerální vodou. Množství vody řídíme podle toho, jak nám to vyhovuje. Čím méně vody tím silnější džus a větší přísun vitamínů a antioxidantů. Tento drink je výborný proti únavě.

Mátová osvěžující limonádanealkoholické drinky

Obereme z máty lístky, které očistíme, umyjeme a necháme okapat. Máty bude asi tak plná hrst. Pak je prosypeme třtinovým cukrem (3 lžíce), pomocí konce dřevěné vařečky rozdrtíme, aby se uvolnilo aroma. Dolijeme vodu 0,5 l a šťávou z jednoho citronu. Necháme mátu vyluhovat minimálně 4 hodiny a pak přecedíme. Před podáváním ještě ozdobíme lístky máty.

Fotografie publikována se svolením phasinphoto, Praisaeng Photography/FreeDigitalPhotos.net