Šperky nejen pro ženy

Už dávno neplatí, že šperky jsou určeny pouze ženám. A kdo si to myslí ten trpí předsudky. Pánské šperky jsou nejen vysoce elegantní, ale mužné zároveň. A stejně, jako muži říkají o krásných ženách, že jsou sexy – i ženám se líbí sexy chlapi. Pokud i vaše polovička zdobí své zápěstí či krk tímto módním doplňkem máte mnohem širší možnosti, co se výběru dárků týká.

Dnes není žádnou výjimkou potkat na ulici muže, který nosí náušnice nebo alespoň jednu. Někteří si libují i v mohutných ocelových prstenech. Je pravda, že ženy velmi rády dostávají dárky ze světa šperků, ale to nemění nic na tom, že muži také. Občas však není lehké vybrat pro sebe ten správný šperk natož pro někoho druhého. Na co se tedy zaměřit než vybereme ten správný řetízek, přívěsek, prstýnek či náušnice?

Šperky podle osobnostiřetízek

Pokud znáte barevný typ ať už svůj nebo člověka, kterému budeme kupovat třeba řetízek, zaměříme se na tento fakt. Jarní typy by měli mít šperky, které působí jemně a lehce. Letním typům bude svědčit ušlechtilý matný podtón a studené odlesky. Podzimním lidem budou slušet větší šperky teplých odstínů – kombinace zlata a stříbra. Pro zimní typ se hodí nápadné šperky v kombinaci briliant, diamant, křišťál.

Určit jaký je kdo typ podle barevné typologie je pro laika obtížné. Může se stát, že budete zrovna držet v ruce nějaký ten šperk a přemýšlet nad jeho koupí. V tuto chvíli určitě nebudete zvedat telefon a domlouvat si schůzku na barvovou typologii kvůli nákupu šperku. Pokud se jedná o výběr správného šperku pro nás, nebude to složité, protože už pravděpodobně nějaký svůj styl máte.  Jestliže však vybíráte například řetízek na krk vašeho přítele, zaměříme se na určité body. Které to jsou?

náramekVýběr šperků podle detailů

Příliš hrubé a mohutné šperky nebudou slušet drobným mužům ani ženám. Zaměříme se na to, jaké tvary člověk kterému šperk kupujeme, převážně nosí. Některé řetězy na krk i ocelové náramky jsou z oválných oček a jiné hranatých. Obecně se kulatým tvarům přezdívá maluma a hranatým takete. Kulaté tvary člověka zjemňují a činí z něj tak trochu usedlého. Představte si paní učitelku v kulatých brýlích, kulatých náušnicích a jiných uhlazených tvarů. Bude působit, jako hodná teta.

Naopak paní učitelka v hranatých brýlích, která bude mít opasek s hranatou sponou a boty do špičky bude působit velmi přísně a že vám pravděpodobně nic neodpustí. Uhlazené typy jsou málomluvné a hranaté mají ostré lokty a ničeho se neleknou. Zaměříme se tedy na tvar a zapátráme v paměti, co daná osoba převážně nosí. Zda tvary kulaté nebo hranaté. Ať už se jedná o manžetové knoflíky, které mohu být rovněž hranaté, ale i kulaté. Tvar obuvi, spona pásku a další detaily. Většinou vás tyto drobnosti nasměrují k tomu, že máte najednou jasno, který šperk se bude přesně hodit k danému člověku.