Syn prozradil, jak probíhala výchova, když měl jeho otec Downův syndrom

Downův syndrom je poměrně známý zdravotní problém, který však nemusí až tak omezovat. Otec s touto chorobou vychoval syna. Ten se nyní rozpovídal o tom, jak to v jejich domácnosti probíhalo. Nyní má Sader Issa 21 let, a tak se začíná otáčet zpět a poodhalovat tajemství, jaké to bylo, když ho vychovával otec, který měl Downův syndrom.

Otec celý život pracoval

I když měl jeho otec Downův syndrom, moc dobře věděl, že se musí o svou rodinu postarat. A tak si hledal práci. Tu nakonec našel. A to ve mlýně, kde pomáhal s celou řadou manuálních činností, které však bez problémů zvládl a díky tomu si práci dlouhodobě udržel. Díky tomu mohl domů přinášet také výplatu, která samozřejmě pomohla rodině bez potíží přežít. Jeho syn je na něho proto velmi hrdý, jelikož zná mnoho otců, kteří žádné postižení nemají a přesto nepracují.

Byl velkou oporou

I přes Downův syndrom byl otec vždy velkou oporou. I když sám měl problémy a mnohdy bylo nutné starat se spíše o něho, byl zároveň synovi velkou oporou. Vždy v něho věřil a vždy ho podporoval. Chtěl, aby si šel za svým cílem a dělal pro to vše. Snažil se mu vytvořit dokonalou domácnost, a to nejenom díky penězům, které nosil z práce, ale i tím, že u nich doma stále vše klapalo a fungovalo. I přes své postižení dokázal otec vytvořit vždy dokonalou harmonickou domácnost.

Syn bude zubařem

Sader Issa se rozhodl, že bude zubařem a začal se studiemi. Jeho otec je na něho v tuto chvíli velmi hrdý a všude kam přijde tak se chlubí tím, že jeho syn bude doktorem. Lidé za to muže obdivují, jelikož i přes svůj Downův syndrom dokázal skvěle vychovat svého syna, který má díky tomu nakročeno ke skvělé budoucnosti. Je vidět, že ani jeden chromozom navíc nemusí být překážkou ve výchově a ve spokojeném rodinném životě.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]