Telefon spadl do moře nebo vody: 3 způsoby, jak ho spolehlivě zachránit bez drahé opravy a ohledu na značku i model

Fotografie: iStock

Určitě alespoň jednou za život se vám stalo, že jste si nedobrovolně namočili svůj mobilní telefon a nevěděli jste, jak ho zachránit – a jestli to vůbec lze. Dobrou zprávou je, že lze, a je na to šikovný trik.

Spadl vám někdy mobilní telefon do vody a vy jste najednou netušili, jak ho zachránit? Nemusíte se svého oblíbeného aparátu hned vzdávat a kupovat nový, můžete použít pár triků, jak ten starý, poničený vodou, zachránit, aby vám ještě dlouho dobře sloužil. Kroky však musíte podstoupit hned.

Mobilní telefon hned vypněte

Po vytažení telefonu z vody je vhodné ho vypnout, i když normálně funguje. Doporučuje se také pohybovat s ním co nejméně, pokud jsou na jeho povrchu kapky vody, aby se nedostaly do jeho vnitřních součástí. Poté bude nutné zařízení otřít houbičkou nebo hadříkem, aby se odstranila přebytečná tekutina.

Nyní telefon rozeberte

Pokud je to možné, budete muset vyjmout SIM kartu, baterii a SD kartu z mobilního telefonu. Opět bude nutné vytřít přebytečnou tekutinu v místech, kde jsou tyto části. Pozor, k demontáži zařízení se nedoporučuje používat šroubovák, a to z dobrého důvodu, jelikož tak riskujete, že již nebudete moci používat svou záruku, jestliže telefon přestane fungovat.

Použijte trik s rýží

Po vypnutí mokrého telefonu se doporučuje použít trik z rýží. Určitě jste o něm už slyšeli a rozhodně funguje. Vsypejte do igelitového sáčku rýži, naplňte ho asi tak do poloviny a vložte dovnitř vlhký aparát. Jedná se o důmyslnou techniku ​​k absorbování veškeré vody, která se mohla dostat do obvodu. Sáček pečlivě uzavřete a umístěte na suché místo.

Fotografie: Pexels

Doporučuje se počkat 48 hodin, než se veškerá vlhkost v telefonu vstřebá do rýže. Po této operaci bude nutné zkontrolovat, zda zařízení již nevykazuje žádné stopy vody. V takovém případě bude nutné znovu vložit všechny vnitřní součásti do telefonu. Pokud se po použití tohoto triku telefon nezapne, budete ho muset předat profesionálovi.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]