Tisíce let staré zkušenosti

Moderní doba internetu nepředstavuje žádný problémem věnovat krapet času věcem, které se nám hodí. A přiznejme si, komu by se nehodilo nastudovat něco ze světa erotiky. Když si zadáme do vyhledávače slovo sexuální polohy nebo třeba Kámasútra, tak nám vyjede nemalé množství odkazů na knížky, které vyšly.

Tak mnoho překladů má skutečně jen málokterá kniha na světě. Možná je to i proto, že se dobře čte a lidé v ní nachází ponaučení i po tisíci letech. Sexuální fantazie se dá rozvíjet a žádný učený z nebe nespadl. Kámasútra je velmi stará a její datace se odhaduje zhruba kolem 5. století našeho letopočtu. A přesto nám má i v dnešní době co nabídnout. To samé se však nedá říci o spoustě dalších knih, které by jen shodou všelijakých okolností mohly přežít jedno desetiletí. Sex provázel lidstvo co světy světem a stále je v této oblasti, co objevovat.

Jaká je kámasútra dnešní doby?

Dokonce i Kámasútra se dočkala několika přepracovaných výtisků, kdy se však zachoval název a duch celé této knihy. Mnoho autorů si knihu přepracovalo ke svému obrazu a není možné s jistotou říci, že by se to mnohdy podepsalo na její kvalitě. Spíš je to vždy otázkou vkusu, zda se někdo zrovna trefí do toho vašeho. Jde o to, zda vám má kniha co říci, nebo je to spíš jako noční můra a vy nestiháte vyjít z úžasu. Záleží pouze na našem rozhodnutí, jestli si takovou knihu pořídíme a budeme se řídit jejími radami.

Někdo hold oplývá bohatou fantazií a dokáže si vystačit sám či svými zkušenostmi nasbírané počtem partnerů. A jiný se pustí do čtení Kámasútry nebo jiných podobných knížek, které udávají sexuální rady, co do poloh tak jiných prožitků v oblasti erotiky, které navozují pocity slasti. Faktem zůstává, že fantazii je potřeba projevit i v oblasti sexu a ne nadarmo se tomu říká „sexuální koření“. Jíst plané a nezajímavé pokrmy se vám brzy také omrzí. Některé polohy prostě slibují větší zážitek a rozkoš a proč si ten sexuální život občas trochu nepřipepřit.

Obrázek: pixabay.com