Co je pravdy na pořekadle – To chce klid a nohy v teple

Tahle otřepaná fráze v sobě skrývá neuvěřitelně mnoho pravdy. Jak můžeme být v klidu, když nás zebou nohy? Pokud je člověku zima klidně si odpustí elegantní obuv, kde by se stěží soukal s hrubými ponožkami.

Teplé ponožky jsou, ať chcete či nikoliv základním prvkem každého zimního šatníku. Možná, že některé nevypadají tak sexy, jako samodržící silonky s krajkou, ale takové nadkolenky mají rovněž své kouzlo. Dámské ponožky seženete dnes v moderním provedení a hodí se i k nošení sukní či šatů. Na legíny si jednoduše natáhnete ještě designové nadkolenky a uděláte spoustu parády.

Teplé ponožky jsou základ

Už naše babičky říkávaly, že od noh má být teplo. Nejspíš si byly moc dobře vědomy tohoto pořekadla. Chladné počasí znamená pro naše nohy velkou zátěž, a to nejen u lidí s křečovými žilami. Důležitým faktem v péči o nohy v zimním období je správná volba obuvi. Jenže mnohdy jenponožky samotná obuv nestačí a proto je potřeba se vyzbrojit i teplými ponožkami. Vaše nohy vám poděkují nejen za pohodlí, ale i pevnější zdraví.

Máte často studené nohy? Pořiďte si teplé ponožky

Studené nohy mohou být samo o sobě příznakem špatného prokrvování končetin. Tomuto jevu se dá předcházet pohybem a horkými koupelemi. Poté se doporučuje natřít nohy hydratačním krémem a obléci si teplé ponožky. Někdo by si mohl myslet, že ve výběru tak banální věci, jako jsou ponožky, není nic těžkého. Ovšem opak je pravdou. Do kvalitních ponožek se skutečně vyplatí investovat. Jsou prvními, kdo přijde do styku s vaší pokožkou a navíc nejenže hřejí a chrání před chladem, ale izolují od bot. Pro zimní sezónu je lépe zvolit dámské i pánské ponožky vyšší, jež nohy chrání před větrem. Samozřejmostí je jejich každodenní výměna tudíž jich musíme mít v zásobě několik párů.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net