Ušlehejte si nejlepší pěnu na holení. Zvládnete to v klidu sami doma

Pupínky, červená a podrážděná pokožka – to jsou časté důsledky holení. Ne vždy je na vině tupá žiletka. Toto nepříjemné zrudnutí a podráždění kůže má mnohdy na svědomí kosmetika, která je plná chemie. Dobrou zprávou je, že oholit se zvládnete bez ní. Vy si totiž můžete vyrobit svůj vlastní přípravek na holení.

Domácí přípravek na holení je stejně příjemný a nadýchaný, jako jsou ty kupované. Výhodou je, že se nedělí na pánský a dámský. Používat jej můžete tedy oba. Partner na obličej, podpaží a dáma na nohy, třísla, podpaží – zkrátka každý dle potřeby. Mimo jiné jej můžete s klidným svědomím někomu darovat i jako dárek, který určitě potěší. Výroba nepředstavuje nic složitého a ve finále vyjde ještě levněji, než kupované výrobky.

Ingredience na výrobu přípravku na holení

  • Kokosový olej

  • Bambucké máslo

  • Olivový olej

  • Jedlá soda

  • Esenciální olej: volitelná vůně

Postup přípravy

V misce (ve vodní lázni) si rozpustíme dvě třetiny hrníčku kokosového oleje a stejné množství bambuckého másla. Jakmile se obě složky rozpustí, přimícháme čtvrt hrníčku olivového oleje (lze použít i jiný kvalitní olej). Nyní je čas přidat do směsi esenciální olej (oblíbená vůně) cca 15 kapek. Vedle určitě nešlápnete s tea tree, který má blahodárné účinky na pokožku. Dezinfikuje a hojí. Směs důkladně promícháme a vložíme na chvíli do lednice. Jakmile není směs horká a začíná tuhnout, přidáme ještě dvě lžíce jedlé sody a rozmícháme důkladně pomocí tyčového mixéru (případně vyšleháme rovnou v mixéru).

Díky tomu vznikne krásně nadýchaná krémová pěna. Tu přendáme do nádoby s víčkem. Zvolte takovou nádobu, aby se vám pěna dobře nabírala. Pěna nemá ráda zimu, vlhko nebo přílišné horko. Z toho plyne, že je lépe nedávat ji do lednice, kde by ztuhla, ale ani do koupelny, kde by brzy podlehla zkáze. Ideálně ji uložte do šuplíku či komody při pokojové teplotě. Skladujte maximálně 3 až 4 týdny.

Obrázky: ieatsoiam, blog.paleohacks