3leté dítě hledali v kukuřičném poli jako jehlu v kupce sena. Situaci zachránila až helikoptéra

Fotografie: Depositphotos

Kamera zachytila dojemný okamžik, kdy se pohřešované dítě opět sešlo se svými blízkými. Příběh ukazuje sílu jednotné komunity, která si šla za stejným cílem.

3letý Ilja Dunin z Xenie ve státě Ohio se 20. července ztratil ve vysokých kukuřičných polích, což přimělo jeho rodiče, aby okamžitě zavolali pomoc. Započalo tedy pátrání, do kterého se zapojily desítky dobrovolníků, sousedů a různých oddělení, včetně úřadu šerifa a hasičského sboru. Kukuřice však byla příliš vysoká, což pátrání výrazně ztížilo. Kvůli tomu dorazily na pomoc také drony a vrtulník. Přesto se hledání zdálo být čím dál beznadějnější a všichni se začali obávat toho nejhoršího.

Kamera z helikoptéry chlapce zachytila

Po několika hodinách marného úsilí našel dobrovolník Ilyovi boty poblíž potoka, který polem protéká, což vyvolalo ještě větší obavy. Pátrání nadále pokračovalo a helikoptéra nakonec zahlédla, jak se statečný chlapeček prodírá sójovým polem, daleko od vysoké kukuřice. V tu chvíli si všichni oddychli a samotný záběr z kamery ukazuje mladou ženu, teenagerku ze sousedství, jak se k Ilyovi pomalu blíží.

Batole se začalo plazit ke psovi. Nebezpečná situace se vyvinula směrem, který nikdo nečekal

Do pátrání se zapojilo přes sto lidí

Dívka si s ním chvíli povídala, než ho nakonec vzala a šla s ním do bezpečí. Vrtulníku byl předám signál, že byl chlapec nalezen, a následně to bylo oznámeno rodičům, kterým se ohromně ulevilo. Ilyova matka vyjádřila svou nesmírnou úlevu a poděkovala všem, již se zapojili do pátrání – a že dobrovolníků bylo opravdu hodně. „Byly to nejděsivější dvě hodiny mého života, ale přesto se mnou byly stovky lidí, které usilovně pomáhaly,“ řekla matka.

Důkaz, že v jednotě je síla

Starostlivá matka na závěr zmínila, že i ti nejopatrnější rodiče mohou čelit nečekaným výzvám. Ona však měla to štěstí, že jí byla dopřána pomoc na každém rohu. Obrovská komunita se totiž sešla, aby Ilyu bezpečně přivedla domů a ukázala sílu jednoty a soucitu. Potěšující shledání všem připomnělo, že v dobách krize nemusí být člověk sám, ale s pomocí ostatních se dokáže dostat i z té nejsložitější situace.

Zdroj: Police1

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]