Vyrábíme domácí křídy

Malování děti baví v každému věku. Ať už máte doma předškoláka nebo dítko školou povinné, dejte mu do ruky křídu, ukažte volné místo pro jeho kreativitu a rázem bude všude plno barevných obrázků a malůvek. Ačkoli křídy nestojí svět, je mnohem větší zábava si je vyrobit. Do obchodu umí zajít každý, ovšem my vás v dnešním článku naučíme snadný způsob, kterým lze vyrobit domácí křídy. Zapojte do této aktivity i děti a máte rázem postaráno o zábavu na jedno odpoledne. Jdete s námi do toho?

Křídy stojí pár korun – proč je tedy vyrábět?

Možná jste si podobnou otázku položili již po přečtení samotného nadpisu. Ačkoli je pravda, že křídy dnes seženete za hubičku v podstatě na každém kroku, jejich výroba má hned celou řadu dobrých výhod. V první řadě se náramně pobavíte, utužíte vztahy s dětmi a zároveň si budete moci vyrobit takovou paletu barev, která v obchodě třeba ani není k dostání. A to už stojí za úvahu, nemyslíte?

Co budete pro výrobu domácích kříd potřebovat

 • sádru
 • temperové barvičky
 • vodu
 • pečicí papír
 • plastové sáčky
 • izolepu
 • papírové trubičky (od alobalu, potravinářské folie, kuchyňských utěrek…)

Jak postupovat

Postup pro výrobu domácích kříd není složitý. A to je rozhodně dobře, neboť tak do přípravy můžete zapojit i děti, které to stejně jako vás zaručeně bude bavit!

 1. Každou trubičku zalepte z jedné strany – sádra tak nevyteče.
 2. Trubičky vyložte pečicím papírem.
 3. Smíchejte 2-3 lžičky temperové barvy s půl hrnkem vody a třičtvrtě hrníčkem sádry.
 4. Vzniklou směs dejte do sáčku, odstřihněte mu roh a naplňte trubičky.
 5. Následně nechte alespoň 12 hodin uschnout.
 6. Trubičky odstraňte a můžete kreslit!

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]