Vysmátý důchodce si vybral pro zbytek života hotel místo domova důchodců. Pro ostatní seniory má jednu radu

Fotografie: Depositphotos

Většina lidí si myslí, že ve stáří budou odkázáni na péči od svých příbuzných nebo budou umístěni do domova důchodců. Tento stařík přišel na to, že levnější bydlení bude mít v hotelu.

Senioři mívají ve stáří zdravotní problémy a někdy se stane i to, že potřebují pomoc od ostatních lidí. V takové chvíli mají na výběr několik možností. Může o ně u nich doma pečovat jejich rodina, mají možnost si najmout pečovatelku nebo se musí přestěhovat do domova důchodců, kde se o ně postarají pečovatelé. Tento stařík však přišel na další skvělou alternativu.

Muž si vymyslel vlastní plány

Vynalézavý stařík Terry Robinson (72 let) si chtěl stejně jako ostatní senioři, užívat důchodu. Nechtěl být ubytovaný v domově důchodců a jelikož si uměl vše hezky propočítat, dokonce zjistil, že existuje další varianta místo domova pro seniory, a dokonce jej vyjde levněji.

Své rozhodnutí sdílel na svém profilu na Facebooku a mnoho lidí bylo překvapeno tím, jak si vše skvěle vymyslel a předem promyslel. Cíl tohoto muže byl takový, že si chce v důchodu užívat, ale nechce, aby to bylo velmi nákladné. Spočítal si tedy, že pobyt v domově důchodců by jej vyšel na 4 200 Kč, zatímco na hotelu na pouhých 1 350 Kč denně. Jeho trikem byla kombinace delších pobytů a sleva pro seniory.

Dokonalé bydlení za nízké náklady

Pokud si Terry vybere tuto možnost ubytování, zbydou mu ještě necelé 3 000 Kč na to, aby si mohl zaplatit praní prádla a další jídlo navíc. V případě, že se Terry ubytuje v hotelu, bude moci využívat bazén, posilovnu a saunu. Každý den bude mít k dispozici všechny hygienické pomůcky a jeho pokoj bude pravidelně uklízen. „Když dáte denně dýško 100 Kč, budete mít k dispozici celý tým, který vám pomůže a bude se k vám chovat jako k zákazníkovi, a ne jako k pacientovi.“ Sdělil senior ke svému plánu.

Fotografie: Pixabay

Terry myslel i na detaily

Někteří lidé si možná říkají, že starší lidi je potřeba alespoň čas od času zkontrolovat. I na takové detaily Terry myslel. S recepcí se totiž domluví, aby mu pravidelně volali a pokud nezvedne telefon, zkontrolují jej osobně nebo zavolají záchranku. V případě, že by se mu něco stalo, bude jeho léčba hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Jestliže by se následně musel léčit, hotel mu také může zařídit lepší pokoj k pobytu.

Dopravu bude mít senior také zadarmo

Protože je Terry opravdu velice vynalézavý, přemýšlel i nad tím, jak se bude dopravovat, když bude někam potřebovat odjet. Z tohoto důvodu si vybral hotel ležící poblíž bezplatné autobusové dopravy pro seniory. Jeho příbuzní jej do hotelu mohou jezdit navštívit a pokud by chtěli, mohou si také v hotelu zaplatit ubytování a zažít menší dovolenou.

Fotografie: Depositphotos

Je vidět, že Terry Robinson má své plány dokonale promyšlené a myslel i na ty nejmenší detaily. Jakmile se u jeho příspěvku objevil dotaz od tiskové agentury, odpověděl ji Terry, že to byl spíše žert, ale že nevylučuje, že by to tak někdy neudělal. Pravděpodobně by si ale vybral jiný hotel.

Zdroj: Le Point