Využijte srnčí hřbet na přípravu chutných rolád. Zkuste zeleninovou, kuřecí i verzi z mletého masa

Máte doma formu označovanou jako srnčí hřbet? Pokud ano, tyto 3 zajímavé recepty vám ukážou, jak ji můžete použít. Stoprocentně si pochutnáte. Tím si můžete být jistí. Navíc vás překvapí také celková jednoduchost dané přípravy. Nyní už pojďme k tomu nejdůležitějšímu. Tedy k seznamu ingrediencí a hlavně k samotnému postupu, na jehož konci budou lahodné pokrmy.

Kuřecí prsa se slaninou

milujete drůbeží maso? Tak si ho připravte. Srnčí hřbet lze využít na lahodná kuřecí prsa se slaninou. Jak na to? Nejprve formu vyložte plátky slaniny. Potom se můžete pustit do jejího naplnění. Sem bude patřit chuťově velmi zajímavá směs, do které se přidávají kuřecí prsa, zakysaná smetana, vejce, sýr a pro zachování konzistence i trocha mouky. Vše dosolte, opepřete a přidejte petržel nebo jiné zelené bylinky a rozprostřete na slaninu. Tu následně překryjte přes horní část a jste připraveni k pečení. Srnčí hřbet vložte do trouby, která by měla být vyhřátá na 180 stupňů. Doba opečení je asi 40 – 50 minut, dokud nebude mít slanina krásnou kůrčičku.

Zelenina v šunkovém kabátku

Druhý recept je bezmasý, pokud pomineme šunku, kterou také vyložíme srnčí hřbet. Čím si ho následně naplníme? Bude to směs libovolné zeleniny, kterou je v případě potřeby nechat nejprve provařit, aby změkla. Následně ji smíchejte s majonézou, dále také se zakysanou smetanou, solí, pepřem a dále také s trochou želatiny, která zajistí potřebnou konzistenci. Následně uvařte několik vajec, které jsou také součástí receptu, Když máte hotovo, můžete začít plnit. Na dno hřbetu položte celá uvařené oloupaná vejce a kolem nich nanášejte vytvořenou směs. Poté horní stranu překryjte šunkou a vše dejte na několik hodin do lednice tuhnout. Následně stačí jenom nakrájet a máte hotovo.

Pečená sekaná s vejcem

Jeden z klasických receptů, který rozhodně přijde k chuti. V jiném provedení je znám také pod názvem pštrosí vejce. Základem je mleté maso, které jen třeba ochutit solí a pepřem. Dále jsou potřeba vařená vejce. Jako první se vezme část masové směsi, která se umístí v nižší vrstvě do formy. Následně se na vrstvu položí jednotlivá vařená vejce, od začátku do konce jeleního hřbetu. Potom už se vezme zbytek masa a forma se doplní. Následuje přesunutí do trouby rozehřáté na 180 stupňů. Doba pečení je zhruba 50 – 60 minut v závislosti na tom, jak velkou máte formu a kolik masa jste použili. Potom vyjměte z trouby a můžete servírovat.

Masové chuťovky lze podávat studené i teplé

Verze se šunkou a zeleninou se samozřejmě servíruje studená. Masové chuťovky však můžete podávat jak studené, tak je můžete podávat i teplé. Záleží na vás, zda máte v plánu své hosty pohostit klasickým jídlem, nebo je ve vašem zájmu dát jim jenom nějakou chuťovku na stůl. K ní nějaké to pečivo a pohoštění je připraveno.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]