Zabezpečte vaši zahradu před nezvanými hosty za pomoci venkovního osvětlení

Fotografie: Virrage Images / Shutterstock

Bezpečnost vaší zahrady je důležitá jednak pro ochranu majetku a také hlavně pocitu pohody. Správným osvětlením můžete jednoduše dosáhnout toho, že odradíte všechny nežádoucí návštěvníky a zvýšíte bezpečnost venkovního prostoru. V dnešním článku se podíváme tedy na to, jak za pomoci osvětlení přispět k ochraně vaší zahrádky.

Osvětlete hranice vašeho pozemku

Prvním důležitým krokem je osvětlení kolem hranic pozemku, k čemuž se nehodí nic lépe než zahradní osvětlenísvětelné sloupky, zapichovací svítidla, reflektory a jiné. Tímto způsobem můžete dosáhnout dvojího účinku. Nejenže zvýšíte viditelnost vašeho pozemku a snížíte temná zákoutí, která by mohla sloužit jako úkryt pro nežádoucí osoby, ale také vytvoříte vizuální bariéru, která může odrazit potenciální vetřelce.

Využijte pohybová čidla

Jednou z nejúčinnějších strategií pro zvýšení bezpečnosti vaší zahrady je použít světla s pohybovým čidlem. Ta aktivují osvětlení v reakci na pohyb, což může výrazně odstrašit nežádoucí návštěvníky. Pokud se někdo přiblíží k vaší zahradě, pohybová čidla se aktivují a světlo se rozsvítí. To může vyvolat pocit, že je daná oblast monitorovaná a že je někdo doma.

Zaměřte se také na vstupní bránu

Bývají totiž obvykle prvním místem, které nežádoucí návštěvníci zkoumají. Důmyslné osvětlení v okolí vstupních bran a vchodů může být velmi účinné pro odrazení nechtěných osob. Zvažte instalaci světel s časovým spínačem nebo opět sáhněte po senzorech pohybu, které aktivují osvětlení ve chvíli, kdy někdo přistoupí k bráně.

Pro dosažení nejlepšího efektu je ideální kombinovat všechny tři výše zmíněné tipy. Možná se to nemusí zdát, ale opravdu i obyčejné rozsvícení může zloděje odradit a ten to půjde zkusit spíše někde, kde na něj nebude vidět.

Zdroj foto: Virrage Images / Shutterstock.com

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*