Vysoké teploty svádějí k tomu, abyste vyrazili někam k vodě, která vás může dokonale osvěžit. Souhlasíte? Pokud ano, nezapomínejte také na pravidla spojená s pobytem na slunci. Jestliže milujete opalování, měli byste znát několik zásad, které se týkají vaší kůže. Kdo je nedodržuje, ten si může přivodit zdravotní komplikace i trvalé následky. Co může hrozit, pokud nevíte jak se ke své kůži chovat?
Opalovací krém je nutností
Je jedno, jaký máte typ kůže. Opalovací krém je třeba používat v každém případě. Kdo má kůži citlivou a také náchylnou ke spálení, měl by sáhnout po vysokém ochranném faktoru. Jedině tak zaručí, že bude jeho kůže dostatečně ochráněna a nedojde ke vzniku spálení od slunce. Ten, kde krém téměř nepotřebuje, by ho však měl používat také. To proto, že ho ochrání před nebezpečným UV zářením. To je velkým rizikem pro lidskou kůži, jelikož dlouhodobé vystavení tomuto kosmickému záření může vést až ke vzniku rakoviny kůže. A jelikož jde o jednu z nejzákeřnějších nemocí na světě, je prevence skutečně na místě. Kromě toho, že krém použijete, nezapomínejte také na pravidelné obnovení ochranné vrstvy.
Popáleniny ihned ošetřete
Pokud i přes použití opalovacího krému dojde k tomu, že se spálíte, je na místě dané místo okamžitě ošetřit. Základem by měla být první pomoc v podobě panthenolu, nebo jiného produktu, který dokáže vaši kůži důkladně ochladit a také zklidnit. Potom pokračujte v péči tak, že zajistíte dostatečnou hydrataci a také výživu. Pokud to neuděláte, mohou se na vaší pokožce objevit i drobné nebo větší puchýře. To může vést až k trvalým následkům v podobě drobných jizviček, které budou dlouhou dobu hyzdit vaše tělo.
Kůži si neloupejte
Mnoho lidí dělá chybu v tom, že spálenou kůži začne loupat. A to buď ručně, nebo dokonce s využitím peelingu. To je velká chyba. Člověk není had, aby se mu kůže loupala rovnoměrně. Vše má své fáze a vše probíhá postupně. Nechtě své tělo, ať kůži sloupává podle potřeby. Pokud byste použili peeling nebo si ji loupali rukou, může to způsobit odloupnutí ne úplně staré kůže. V tu chvíli se objeví bolestivé až krvavé rány. Ty způsobí, že budete čekat i několik dalších dní, než se místo zacelí a zregeneruje.
Poškozenou kůži nevystavujte slunci
Pokud jste ve fázi loupání, snažte se danou oblast vašeho těla nevystavovat slunci. To proto, že kůže je poškozená a není natolik odolná, jako dříve. Co to znamená? Že může být vlivem UV záření mnohem náchylnější k poškození. Jak v tom směru, že může opět dojít k výraznějšímu spálení, tak i v tom směru, že zde stoupá riziko rakoviny kůže. Počkejte na to, až se kůže kompletně sloupne a až když bude opět celistvá, můžete vyjít na sluníčko.