Řidiči autobusu musí být neustále ve střehu. Sledují provoz na silnici, ale i to, co se děje na chodníku. Této řidičce se nepozdávaly dvě malé děti, které šly samy po chodníku.
Byl to den jako každý jiný. Zkušená řidička autobusu byla v dobré náladě. Projížděla ulicemi, na kterých se v tuto denní dobu nepohybovalo zrovna moc lidí. Dvě malé děti, jež šly za ruku po chodníku, ji tak zaujaly na první pohled. Místo toho, aby si jich nevšímala a pokračovala v jízdě, instinkt jí napověděl, že tady by se mohlo dít něco špatného.
Řidička zastaví autobus
Ve videu níže se můžete podívat na záznam z kamerového systému v autobuse, který zachytil celou situaci. Řidička Jeannie Mitchellová je tu zprvu zachycena, jak se směje nějakému vtipu a v poklidu dál řídí svůj autobus. Pak však její pohled upoutají dvě malé děti, jež se drží za ruce a jdou úplně samy po liduprázdné ulici. „Kdo jsou tyhle děti, kam jdou?“ ptá se nahlas. Zdají se jí ještě moc malé na to, aby byly bez dozoru. Přibrzdí tak autobus, otevře dveře a ptá se, kam jdou a kde mají rodiče.
Děti nic neříkají, a tak Jeannie poprosí cestující o trpělivost a vyjde za dětmi na ulici. Ty jí řekly, že utekly chůvě a mají namířeno za tetou. Teď jsou však pohřešované. Jak se později ukázalo, její instinkt ji neklamal. Pětiletý a roční chlapec se skutečně ztratili a nevěděli, jak se dostat domů. Řidička je tedy usadila v autobuse a zavolala policii. Těm se pak podařilo děti zkontaktovat s jejich matkou. Pak je živé a zdravé odvezli domů.
Její syn se také kdysi ztratil
Okres Milwaukee, kde Jeannie pracuje, jí veřejně poděkoval za její všímavost i to, že situaci nijak nepodcenila. Jeannie však moc dobře ví, jaké to je, když se vám ztratí dítě. Když bylo jejímu chlapci pět let, ztratil se. Byl pohřešován 12 hodin. Pak ho naštěstí našel cizí muž a kontaktoval policii. Je to už 15 let, ale Jeannie na ty nekonečné hodiny hrůzy do smrti nezapomene.
Většinu dětí se naštěstí podaří najít
Ve Spojených státech je každoročně pohřešováno přes 800 000 dětí. Mnohé z nich jsou ztracené jen pár hodin, některé se však již nikdy nepodaří najít. Stanou se obětmi trestných činů. Lidé tu jsou zvyklí si více všímat osamocených dětí a také zde funguje systém „Amber Alert“. Zpráva o pohřešovaném dítěti se tak okamžitě dostane k velkému počtu obyvatel prostřednictvím jejich telefonů i televizního vysílání.
V případě pohřešovaného dítěte rozhoduje každá hodina. Čím déle se dítě nedaří najít, tím pravděpodobnější je, že se ho už najít nepodaří. Do pátrání po dětech se často zapojují i dobrovolníci. Málokoho totiž pohřešované dítě nechá klidným. Naštěstí se většinu dětí podaří najít brzy a předat je zpět vyděšeným rodičům.
Zdroj: Newsner
Napište komentář