Lékařce je 102 let. Rozhodla se odhalit tajemství štěstí. Jde o jednu věc, kterou ráno uděláte

Fotografie: Depositphotos

Každý má jiný recept na dlouhověkost. Někdo je zastánce správného stravování, někdo nedá dopustit na pohyb. Známá lékařka doporučuje optimismus.

Známá praktikující lékařka Gladys McGarey je na světě již 102 let. Na svůj věk ale nevypadá, energie má stále na rozdávání, její vitalita a zdraví jsou pozoruhodné. Života si užívá, jako by jí bylo 30. Ale ona je jedna z mála, která takovéto štěstí měla. Svá tajemství dlouhověkosti odhaluje ve své nové knize o hledání a udržování svého životního poslání. Člověk nemusí utrácet za drahé vitamíny a doplňky stravy, aby se dožil sta let, jejím tajemstvím je něco zcela odlišného. Denní dávka pozitivní energie a pár minutová procházka v přírodě.

Produkovat hormony štěstí

Je-li člověk požehnán zdravím, radostí a silou, může posouvat své hranice v jakémkoli věku. I rozvíjení talentu a vkládání energie do činností, které prospívají druhým lidem, dokáže přidat pár let života. Díky vyššímu věku dokáže člověk lépe zkoumat moudrost a zkušenosti a dále je předávat mladším generacím. Lékařka McGarey píše: „Zvyk, který mi v průběhu let přinesl zdraví a štěstí, je schopnost budovat vše od nuly, ať už jde o vztah, profesní dráhu nebo projekt. A to bez ohledu na věk.“ Tudíž, lepší pozdě než nikdy. Navíc, nikdy není pozdě.

V knize taktéž stojí, že by člověk měl začínat svůj den pozitivně, kvůli optimismu a energii. Doporučuje i hudbu, melodie plné radosti dokáží ovlivnit náladu po celý den. Po hudbě je dobré si zajít na procházku. Ta uklidňuje mysl a doplní endorfiny. Díky nim se člověk bude celý den cítit šťastně. „Při chůzi nechte své tělo volně se pohybovat. Můžete se nechat i trochu roztančit. Nebojte u chůze poslouchat hudbu,“ píše. Důležité je, aby se člověk neobracel na minulost a netrápil se jí. Zkusit si představit, že jsou všechny ty vzpomínky v pytli a ten zavázat a hodit za hlavu.

100letý stařík má stejnou rutinu od roku 1983: S pokorou radí své tajemství dlouhověkosti

Fotografie: Depositphotos

Prevence je základ

Tělu a mysli taktéž prospívá se denně alespoň jednou zasmát. Smích má blahodárné účinky, převážně díky uvolňujícím se hormonům. Toto je ale jen základ toho, co je opravdu potřeba. Dále je nutné i přizpůsobit stravu. Ta by měla být bohatá na bílkoviny a vlákninu, hlavně nezapomínat na sacharidy a tuky! A pokud si jednou za čas dáte dortík v kavárně, nic tím nezkazíte. Soubor všech těchto opatření vás dostane na co nejvyšší možnou věkovou hranici. Zásadní roli zde ovšem hraje i genetika, a pokud ji člověk nemá, tak má smůlu. Nicméně prevencí se nic nezkazí.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*